pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 maja 2021
  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 2059

Powstanie projekt dokończenia przebudowy ul. Musioła w Pszczynie

W 2014 roku wykonano część nawierzchni asfaltowej ul. Musioła w Pszczynie. Mieszkańcy oczekiwali kontynuacji tego remontu, co nie nastąpiło w okresie ostatnich siedmiu lat. W związku z tym, za pośrednictwem radnej Marii Szostak, zwrócili się z prośbą do burmistrza o rozważenie możliwości zaprojektowania i dokończenia przebudowy ulicy na odcinku domów o numerach od 10 do 18.

Ulica Musioła w Pszczynie - 6.05.2021
Ulica Musioła w Pszczynie - 6.05.2021 · fot. BM / pless.pl


- Ulica z przyczyn nam nieznanych została podzielona w 2014 roku na część asfaltową i część bez nawierzchni. Jako mieszkańcy czujemy się dyskryminowani przez Urząd Miejski w Pszczynie, że przez kolejne 7 lat nikt z Urzędu, pomimo wykonywania kolejnych inwestycji na Osiedlu, nie chce dokończyć tej już rozpoczętej - czytamy w piśmie mieszkańców.

Wnioskodawcy podkreślają, że problem ten był poruszany już niejednokrotnie na zebraniach Rady Osiedla. - Wśród mieszkańców mamy osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim oraz dzieci, które nie są w stanie "suchą stopą" wyjść poza posesje w drodze do szkoły. Droga jest też często wybierana przez mieszkańców celem dostania się do kościoła. W czasie zimowym czy wczesną wiosną trudności z dojechaniem do posesji ma także karetka pogotowia, która w samym 2021 roku była już wzywana do ww. posesji 6-krotnie - zauważają mieszkańcy.

W odpowiedzi na interpelację burmistrz Dariusz Skrobol poinformował, że Wydział Gospodarki Komunalnej zawnioskował do Skarbnika Gminy o dokonanie zmiany w budżecie gminy na rok 2021 polegającej na wprowadzeniu w Dziale 600, rozdział 60016 zadania "Projekt przebudowy ul. Musioła w Pszczynie".

- Po wprowadzeniu do budżetu gminy ww. zmiany Wydział Gospodarki Komunalnej podejmie działania w celu opracowania w bieżącym roku dokumentacji projektowej przebudowy drogi i zgłoszenia robót budowlanych w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Ze względu na termin niezbędny na opracowanie dokumentacji projektowej wykonanie robót budowlanych jeszcze w bieżącym roku jest niemożliwe - odpowiedział burmistrz.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.