pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 2986

[ZDJĘCIA] Z Diablakiem wokół Doliny Kocierki w Beskidzie Małym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

2 maja odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Pomimo częściowo deszczowej aury, grupa bardzo dobrze przygotowanych turystów, zrealizowała całą zaplanowana trasę. która umożliwiła poznanie walorów turystycznych Beskidu Małego.

Wokół Doliny Kocierki


Turyści rozpoczęli wędrówkę z Przełęczy Kocierskiej (710 m n.p.m.), skąd przeszli na Potrójną (883m n.p.m.), by następnie skorzystać z odpoczynku i możliwości posilenia się w Chatce pod Potrójną. Po dłuższej przerwie rozpoczęli dalszą wędrówkę wokół Doliny Kocierki przechodząc przez Łamaną Skałę (910m n.p.m.) i Wielki Gibasów Wierch (890m n.p.m.) aż dotarli do Kocierza Rychwałdzkiego, skąd autokarem wrócili do Pszczyny. Całość trasy liczyła 18,3 km i 684 m sumy przewyższeń. Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Małego.

Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękuje klub.

Klub serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

- Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku - mówią opiekunowie klubu.

Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzysta z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

- Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2 - podkreślają władze klubu.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
22 maja - wycieczka w Tatry Zachodnie (Ornak).
30 maja - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST"Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

ar
źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj