pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 14840

[ZDJĘCIA] Maturzyści odebrali świadectwa i pożegnali szkoły

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

W piątek, 30 kwietnia uczniowie klas maturalnych zakończyli kolejny etap edukacji. To chyba najtrafniejsze określenie w sytuacji, w jakiej znalazła się młodzież, ponieważ szkolne mury opuściła już dawno. Ostatni raz w swojej placówce uczniowie byli pod koniec października 2020 roku. Oznacza to, że połowę czasu przeznaczonego na naukę młodzi ludzie spędzili we własnych domach przed komputerem.

Maturzyści z III LO odebrali świadectwa - 30.04.2021 · fot. UM Pszczyna


Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa. Tak było również w Pszczynie. W spotkaniu, które miało miejsce w III LO w Zespole Szkół nr 1 uczestniczył burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Wszystkim maturzystom złożył życzenia, aby w trakcie zbliżających się matur otrzymali oni pytania, na które znają odpowiedzi. Burmistrz Skrobol wręczył także maseczki z napisem Pszczyna. Trafią one również do pozostałych uczniów klas maturalnych w całej gminie.

Niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zakończenie roku podzielone zostało na niewielkie grupy, które będą spotykały się w odstępach czasu. Tak, aby zminimalizować kontakt między uczniami. Nawet tak piękna uroczystość, jak pożegnanie swojej szkoły musiało odbyć się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Loading...


Również absolwenci szkół powiatowych pojawiali się w placówkach podzieleni na grupy w odpowiednich odstępach czasowych. Zakończenie roku szkolnego w każdej ze szkół odbyło się z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

- Już ponad 25 wieków temu Heraklit z Efezu głosił, że jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Przekonaliście się o tym w czasie nauki w ostatniej klasie maturalnej i trochę wcześniej. W życiu niczego nie mamy na pewno, ale z drugiej strony zmiany wiele nas uczą. Jesteście rocznikiem zahartowanym przez życie, nauczonym samodzielności. Wcześniej niż wasi starsi koledzy zaczęliście studiować, to znaczy samodzielnie uczyć się. Życzę wam, aby doświadczenie, które nabraliście w edukacji zarówno stacjonarnej, jak i zdalnej w pełni wykorzystać na maturze i w dorosłym życiu - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która życzy tegorocznym maturzystom powodzenia na egzaminie dojrzałości i przyjęcia na wymarzone studia.

Maturzyści pożegnali powiatowe szkoły - 30.04.2021 · fot. Powiat


Każdy absolwent powiatowej szkoły otrzymał w prezencie długopis z symbolami powiatu pszczyńskiego. - Niech to będzie dowód na to, że jesteśmy z Wami w czasie matur. Zatem połamania długopisów - mówili Barbara Bandoła i Damian Cieszewski.

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe ukończyło 394 uczniów liceów i techników, w tym: 158 maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, 175 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie (135 z Technikum nr 3 oraz 40 z IV Liceum Ogólnokształcącego), 34 uczniów Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie oraz 27 z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. Do matury przystąpi 383 tegorocznych absolwentów.

W gronie najlepszych absolwentów szkół powiatowych znaleźli się: Magdalena Walczewska (I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie), Natalia Saja i Karolina Król (PZS nr 2 w Pszczynie), Natalia Szkoda (PZS nr 1 w Pszczynie) oraz Marcin Baraniak (ZSZiO w Woli).

Tegoroczni absolwenci odebrali świadectwa, ale do szkół powrócą już 4 maja. Tego dnia rozpoczynają się pisemne matury z języka polskiego.

BM / pless.pl
źródło: Powiat, UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj