pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2055

Gmina Goczałkowice-Zdrój przygotuje Strategię Rozwoju

Urząd Gminy zlecił opracowanie Strategii Rozwoju Gminy Goczałkowice-Zdrój do 2035 r.

Gmina Goczałkowice-Zdrój przygotuje Strategię Rozwoju
Gmina Goczałkowice-Zdrój przygotuje Strategię Rozwoju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W tym tygodniu wójt Gabriela Placha spotkała się z Pawłem Syrkiem, przedstawicielem Biura Doradczego Altima, które przygotuje dla gminy Strategię Rozwoju.

- Dokument pozwoli na usystematyzowanie prowadzonych przez nas działań oraz precyzyjnie określi cele w ujęciu wieloletnim, a także sposoby ich realizacji. Chcemy skupić się przede wszystkim na projektach służących poprawie jakości powietrza w Goczałkowicach. To dla nas priorytet. Strategia będzie też niezbędna do pozyskiwania środków unijnych z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. To ogromna szansa na duże środki zewnętrzne dla naszej gminy, z której będziemy korzystać - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Harmonogram zakłada uchwalenie Strategii w II kwartale 2022 r. Wcześniej przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w tej sprawie.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.