pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 23966

Pożar w Studzienicach. Spalił się budynek gospodarczy i dwa pojazdy

W środę, 28 kwietnia około godziny 22.30 przy ul. Wilczej w Studzienicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Dzięki działaniom strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiedni budynek mieszkalny.

Pożar przy ul. Wilczej w Studzienicach - 28.04.2021 · fot. czytelnik Adam


Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że pożarem objęty był budynek gospodarczo-warsztatowy, w środku którego znajdowały się pojazdy. Pośrednio zagrożone były też sąsiednie budynki.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na podaniu wody na palący się budynek i pojazdy, a także na podaniu prądów wody w obronie na sąsiednie domy. Dzięki działaniom strażaków nie dopuszczono, żeby ogień przedostał się na budynek mieszkalny - było takie ryzyko ze względu na to, że doszło do pęknięcia szyby w drzwiach balkonowych.

Pożar przy ul. Wilczej w Studzienicach
Pożar przy ul. Wilczej w Studzienicach - 28.04.2021 · fot. Ratownictwo Powiat Pszczyński


Po ugaszeniu pożaru rozpoczął się proces rozbierania poszycia dachowego, oddymiania pomieszczeń, wynoszenia na zewnątrz spalonych elementów konstrukcyjnych oraz przelewania poszczególnych elementów wodą. Sprawdzono również obiekt przy użyciu sprzętu detekcyjnego i pomiarowego, w tym kamer termowizyjnych.

Pożar przy ul. Wilczej w Studzienicach
Pożar przy ul. Wilczej w Studzienicach - 28.04.2021 · fot. Ratownictwo Powiat Pszczyński


W wyniku pożaru zniszczeniu uległ cały budynek gospodarczy, dwa pojazdy, które znajdowały się wewnątrz tego obiektu, a także wyposażenie warsztatu - różne sprzęty elektryczne, narzędzia.

Prawdopodobnie do pożaru mogło dojść w wyniku nieszczęśliwego wypadku.W trakcie działań obecne na miejscu było pogotowie energetyczne oraz policja. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyły 3 zastępy KP PSP Pszczyna oraz 5 zastępów okolicznych OSP. Działania zostały zakończone około godziny 2 w nocy.

Loading...

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.