pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6269

Piasek: wkrótce ruszy przebudowa ul. Studzienickiej. Powstanie rondo

Powiat pszczyński przystępuje do realizacji kluczowej inwestycji drogowej w Piasku. Gruntowna przebudowa obejmie ul. Studzienicką, a na skrzyżowaniu z ul. Katowicką i Dworcową powstanie rondo.

Przekazanie terenu budowy wykonawcy przebudowy ul. Studzienickiej w Piasku - 20.04.2021 · fot. Powiat


20 kwietnia wykonawcy został przekazany teren budowy. Inwestycja będzie polegać na gruntownej przebudowie całego, ponad 700-metrowego odcinka ul. Studzienickiej oraz chodnika. Na skrzyżowaniu ul. Studzienickiej, Dworcowej i Katowickiej powstanie skrzyżowanie typu rondo, przebudowany zostanie również 100-metowy odcinek ul. Katowickiej wraz z chodnikami i miejscami parkingowymi przyległymi do obiektów handlowo-usługowych. Prace obejmą także wykonanie nowego odwodnienia drogi, pojawi się nowe oznakowanie poziome i pionowe. Wykonawca przygotowuje teraz organizację ruchu na czas przebudowy. Prace rozpoczną się w maju od przebudowy kanalizacji deszczowej.

- Ul. Studzienicka jest głównym połączeniem tej części sołectwa z DK nr 1, jest więc drogą o sporym natężeniu ruchu. Wybudowanie ronda u zbiegu ulic Dworcowej, Katowickiej i Studzienickiej wpłynie na poprawę płynności ruchu oraz bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Podczas inwestycji systematycznie będą odbywały się rady budowy, czyli spotkania z przedstawicielem wykonawcy oraz inspektorem nadzoru. Mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje o stanie prac - mówi Grzegorz Wanot, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Przekazanie terenu budowy wykonawcy przebudowy ul. Studzienickiej w Piasku - 20.04.2021
Przekazanie terenu budowy wykonawcy przebudowy ul. Studzienickiej w Piasku - 20.04.2021 · fot. Powiat


Koszt przebudowy sięga niemal 2,9 mln zł. Na zadanie powiat pszczyński pozyskał środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą robót jest firma Infrax Sp. z o.o. z Bojszów, z którą umowę zawarł Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie. Inwestycja powinna zostać wykonana do końca roku.

Przebudowa ul. Studzienickiej to kolejna duża inwestycja realizowana na powiatowych drogach. - Prowadzimy kilkumilionowe inwestycje na ul. Rodzinnej w Kobiórze, Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach oraz Piaskowej w Suszcu, gdzie trwa przebudowa obiektu mostowego. W Krzyżowicach budujemy duży odcinek chodnika, projektujemy kolejne ważne zadania drogowe na terenie gminy Miedźna i Goczałkowic-Zdroju. Na drogi powiatowe w 2021 r. powiat pszczyński wyda ponad 17 mln zł - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.