pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4358

Odszedł Buza Gyula, Honorowy Obywatel Gminy Kobiór

Urząd Gminy Kobiór poinformował o śmierci Buza Gyula, zastępcy burmistrza miasta Sajószentpéter, Honorowego Obywatela Gminy Kobiór oraz inicjatora współpracy zagranicznej pomiędzy gminami.

Odszedł Buza Gyula, Honorowy Obywatel Gminy Kobiór
Odszedł Buza Gyula, Honorowy Obywatel Gminy Kobiór · fot. UG Kobiór


Wspomnienie o zmarłym

Buza Gyula urodził się w 1933 r. Wcześnie stracił rodziców. Ukończył szkołę ekonomiczną. Pracował w Miszkolcu w domu kultury, gdzie założył i tańczył w zespole ludowym. Od 1960 do 1991 r. pracował jako menadżer w zakładach chemicznych w Kazincbarcika. W latach 90-tych zostaje radnym i wiceburmistrzem miasta Sajószentpéter. Stanowisko pełni do 2006r. Do zakresu jego obowiązków należy m.in. współpraca między partnerami samorządowymi. Od 1998 r. współpracuje i organizuje wiele przedsięwzięć z gminą Kobiór. Wymiana wakacyjna dzieci, pobyty w Tiszacsege, wyjazdy zespołów artystycznych, chórów, sportowców, samorządowców, a następnie organizowanie międzynarodowych spartakiad razem z miastami Dobšiná i Šternberk, przyczyniła się do lepszego poznania sąsiednich krajów jeszcze przed przystąpieniem do Unii Europejskiej, była wielką atrakcją dla naszych mieszkańców.

Buza Gyula mocno zaangażował się w tę współpracę. Często bywał w Kobiórze służbowo i prywatnie z żoną Ewą. Miał tu wielu przyjaciół. Był ambasadorem naszych spraw na Węgrzech. W 2006 r. Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Kobiór, który bardzo sobie cenił. Otrzymał też najwyższe odznaczenie od samorządu Sajószentpéter.

Odszedł wspaniały człowiek i przyjaciel. Cześć Jego Pamięci!


Stefan Ryt
Radny Powiatu Pszczyńskiego

BM / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.