pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2021
  • 24 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 7518

Wspólnie posprzątamy brzeg Jeziora Goczałkowickiego

Za nami:

Zachęcamy do wzięcia udziału w sprzątaniu obrzeży Jeziora Goczałkowickiego wzdłuż całej linii brzegowej! To z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada na dzień 24 kwietnia. Dla najmłodszych przygotowano konkurs ekologiczny. W akcję zaangażowały się wszystkie miejscowości sąsiadujące ze zbiornikiem!

Jezioro Goczałkowickie
Jezioro Goczałkowickie · fot. Powiat


W akcję zaangażowały się miejscowości: Wisła Mała, Wisła Wielka, Łąka, Goczałkowice-Zdrój, Zabrzeg, Chybie, Frelichów, Zarzecze, Zabłocie, Zabłocie Solanka i Strumień oraz Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, które jest głównym organizatorem wydarzenia.

Wszyscy, którzy korzystają z naszego śląskiego morza 24 kwietnia o godz. 9.00 zaczną wielkie sprzątanie obrzeży zbiornika. W akcję zaangażują się mieszkańcy razem z włodarzami, strażakami - ochotnikami, wędkarzami, kitesurferami, wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące, członkami Jachtklubu PTTK Pszczyna, harcerzami i innymi organizacjami działającymi w wymienionych miejscowościach.

Ze względu na sytuację epidemiczną organizatorzy zachęcają do zachowania wszelkich środków ostrożności - dystans w miejscu rozpoczęcia zbiórki, maseczki ochronne i rękawice. Każdy uczestnik powinien mieć swoją maseczkę oraz rękawice - najlepiej z wytrzymałego materiału, które nie będą się rwały przy sprzątaniu.

Organizatorzy zapewniają worki, odbiór odpadów, wodę i coś słodkiego dla każdego z uczestników - wszystko będzie rozdawane w dniu sprzątania w każdym z miejsc, w których rozpoczęte będzie sprzątanie. Ze względów bezpieczeństwa i organizacyjnych zachęcają do zgłoszenia uczestnictwa u organizatorów w danej miejscowości.

Akcja odbędzie się nawet w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, więc uczestnicy powinni dostosować strój do pogody. Ze względu na specyfikę terenu najlepszym obuwiem będą kalosze.

Edukacja ekologiczna jest bardzo ważna. W szkołach podstawowych, które znajdują się w miejscowościach sąsiadujących z Jeziorem Goczałkowickim w ramach zajęć o ogromnej wartości natury w naszym najbliższym otoczeniu, trwa właśnie konkurs na stworzenie unikalnych tablic informacyjno-edukacyjnych. Zostaną one ustawione w wielu miejscach przy jeziorze. Szkoła, która przygotuje najlepsze tablice otrzyma bon o wartości 4 tys. zł na doposażenie sali biologiczno-chemicznej. Oprócz edukacji - najzwyczajniej uprzątniemy ogromne ilości śmieci wokół jeziora!

Zadbajmy razem o Jezioro Goczałkowickie, które jest naszym wspólnym dobrem!

sprzątanie brzegu jeziora goczałkowickiego

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.