pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3221

Wyniesione przejścia dla pieszych w Studzienicach i Rudziczce

Koniec z rozwijaniem niedozwolonych prędkości przy placówkach oświatowych w Studzienicach i Rudziczce. Na prośbę rodziców i rad sołeckich w rejonie szkół powstają wyniesione przejścia dla pieszych.

szkoła podstawowa w Studzienicach
Szkoła podstawowa w Studzienicach - obok powstaje wyniesione przejście dla pieszych · fot. powiat


Szkoła w Studzienicach usytuowana jest przy ul. Jana Pawła II. Mieszkańcy już od dłuższego czasu zwracali się o wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych. Prace rozpoczęły się w piątek i potrwają kilka dni. Budowa wyniesionego przejścia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Woszczyckiej w Rudziczce również rozpocznie się w weekend.

Prace polegają na wymianie nawierzchni asfaltowej, wykonaniu odwodnienia i przełożeniu krawężników.

- O wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych przy placówkach szkolno-przedszkolnych apelowali rodzice, formalne wnioski wpłynęły także od rad sołeckich. Przystąpiliśmy do tych prac, ponieważ zależy nam na poprawie bezpieczeństwa pieszych oraz spowolnieniu ruchu, zwłaszcza w sąsiedztwie szkół i przedszkoli - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, prace wykonywane są podczas przerwy w pracy przedszkoli i nauki zdalnej także w najmłodszych klasach.

Przypomnijmy, że na ul. Jana Pawła II w Studzienicach, przy której usytuowana jest szkoła podstawowa, na newralgicznym odcinku niedawno doszło do poważnej kolizji dwóch samochodów osobowych - pisaliśmy o niej tutaj. Mieszkańcy sygnalizują, że kierowcy w tamtym rejonie przekraczają prędkość.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.