pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4064

Dlaczego starostwo powiatowe zaświeci się na niebiesko?

Wszystko z okazji Światowego Dnia Autyzmu. Starostwo Powiatowe w Pszczynie w ramach solidarności z osobami z autyzmem przyłączy się do akcji "Zaświeć się na niebiesko". Mury pszczyńskiego starostwa do końca kwietnia będą podświetlone właśnie na ten kolor.

Starostwo Powiatowe w Pszczynie
Mury pszczyńskiego starostwa do końca kwietnia będą podświetlone na niebiesko · fot. powiat


2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, inaugurujący Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tego dnia na całym świecie organizowana jest akcja zachęcająca do świecenia na niebiesko. Została zainicjowana dokładnie 10 lat temu. W Polsce jest propagowana przez Fundację Synapsis oraz wspierana przez firmy z branży nieruchomości.

- Budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie o zmroku rozbłyśnie na niebiesko. W geście solidarność i jedności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami kolejny rok z rzędu przyłączymy się do akcji "Zaświeć się na niebiesko" - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Jego objawy widoczne są w zakresie relacji społecznych, komunikowania się z innymi, zabawie i często także w sztywnych wzorach zachowań.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.