pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1950

Rozbudowa kanalizacji deszczowej i nowa nawierzchnia na ul. Cichego

Trwa przygotowanie projektu przebudowy ulicy Maksymiliana Cichego w Pszczynie. Wykonana dokumentacja umożliwi rozbudowę kanalizacji deszczowej i wykonanie na drodze nowej nawierzchni.

ul. Cichego w Pszczynie
ul. Cichego w Pszczynie będzie miała nową kanalizację deszczową i nawierzchnię · fot. UM Pszczyna


Ulica Maksymiliana Cichego znajduje się na osiedlu Powstańców Śląskich. Zlokalizowanych przy niej jest kilkanaście posesji. Przygotowywana dokumentacja będzie obejmować wykonanie drogi o nawierzchni asfaltowej na całym odcinku drogi, tj. o długości około 260 metrów.

Ponadto w ramach realizowanego zadania sprawdzony zostanie stan techniczny istniejącej kanalizacji deszczowej (około 130 mb), a w przypadku gdy będzie to konieczne, w nowym projekcie uwzględniony zostanie jej remont lub wymiana. Dokumentacja obejmie też budowę nowej kanalizacji deszczowej na pozostałym odcinku.

Wykonanie dokumentacji będzie kosztowało 22 755 złotych. Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest wyłoniona w drodze przetargu firma PRONAD-Q z Czarkowa.

- Zdaję sobie sprawę, że oczekiwania mieszkańców względem infrastruktury drogowej są bardzo duże. Od lat gmina podejmuje działania, których celem jest budowa, rozbudowa lub remont istniejących dróg - mówi burmistrz Dariusz Skrobol i dodaje, że w przypadku wyboru lokalizacji takich inwestycji ważny jest głos radnych, mieszkańców, ale i potrzeba zrównoważonego rozwoju wszystkich sołectw i osiedli.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.