pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3016

Gmina Miedźna z dofinansowaniem na rozbudowę szkoły we Frydku

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3 500 000 zł zostały przyznane na realizację rozbudowy, przebudowy i nadbudowy istniejącego budynku Szkoły Podstawowej we Frydku przy ul. Miodowej 17 wraz z instalacjami, infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.

Szkoła Podstawowa im. S.Hadyny we Frydku


Teren inwestycji stanowią działki: 437/50, 405/50, 435/56. Obiekt ma pełnić funkcję 8-oddziałowej szkoły podstawowej wraz z wydzielonym, 3-oddziałowym przedszkolem. Ponadto budynek zostanie dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, a także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Niedawno w gminie Miedźna wizytę złożyli minister Michał Wójcik, poseł Grzegorz Gaża oraz wicemarszałek województwa śląskiego Beata Białowąs. Omawiano wówczas min. rozbudowę szkoły, jej rozwój i stojące przed szkolnictwem wyzwania edukacyjne. Osobiście wizytowali teren szkoły. Wójt Jan Słoninka razem z przewodniczącym Rady Gminy Miedźna Andrzejem Kempnym szczegółowo omówili plany związane z realizacją zadania.

Dla gminy rządowe wsparcie to bardzo duży zastrzyk finansowy. Drugi nabór wniosków do RFIL trwał od 10 do 28 grudnia. Do podziału było 1,65 mld zł. Wcześniej w ramach naboru rozdzielono już 4,35 mld zł, a kolejne 6 mld zł podzielono między samorządy 6 mld zł. W sumie do budżetów JST trafi więc 12 mld zł. Dodatkowo 1 mld zł został przeznaczony na wsparcie dla gmin górskich z przeznaczeniem na infrastrukturę turystyczną.

ar / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.