pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 2012

Okno aluminiowe Reveal Hide - ekologia i funkcjonalność w minimalistycznym stylu

Materiał partnera:

Moda na minimalizm w designie trwa w najlepsze zyskując coraz większe grono miłośników i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Ten trend dotyczy również stolarki okiennej. W tym przypadku prym wiodą duże przeszklenia wpuszczające więcej światła do pomieszczenia i podkreślające futurystyczny wygląd budynku. Jednak walory estetyczne to nie wszystko, ponieważ okna powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent stolarki aluminiowej OknoPlus, który oferuje okno aluminiowe Reveal Hide z ukrytym skrzydłem. Ten innowacyjny produkt łączy doskonałe parametry techniczne i nowoczesny design z troską o ekologię.

Linkhouse


Okno aluminiowe w nowoczesnej odsłonie - ukryj to co zbędneReveal Hide to innowacyjne okno z aluminium, które stanowi doskonały przykład połączenia nowoczesnego wzornictwa z pełną funkcjonalnością. Za sprawą wąskich profili aluminiowych Decalu zyskujemy okno z "ukrytym skrzydłem" od zewnątrz do złudzenia przypominające stałe szklenie w ramie (tzw. FIX) - z tą jednak różnicą, że Reveal Hide można bez problemu uchylać i otwierać od środka. Dodatkowo, smukłe ramki okienne pozwalają na wstawienie większego przeszklenia, co z kolei przekłada się na lepsze doświetlenie wnętrz oraz bardziej panoramiczne widoki.

Minimalizm i wysoka jakość wykonania okna uchylno-rozwieranego Reveal Hide przejawia się jednak nie tylko w jego konstrukcji zewnętrznej, ale także systemie wewnętrznym. - Wykorzystana do produkcji profili opatentowana technologia So Easy umożliwia ukrycie głównych elementów składowych stolarki, takich jak okucia, odwodnienia czy zawiasy, w wewnętrznej części okna - mówi Kamil Ochojna z firmy OknoPlus. - To rozwiązanie wpływa również na końcowy efekt wizualny całości. Dzięki niemu Reveal Hide z łatwością dopełni każdy projekt nadając mu futurystycznego wyrazu - tłumaczy specjalista.

Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania producent innowacyjnych okien aluminiowych z kolekcji Reveal. Ich ramy mogą w mgnieniu oka mogą przybrać najmodniejsze barwy ostatnich sezonów, być dwukolorowe, o matowym lub błyszczącym wykończeniu, a już na pewno - dopasowanym do stylu budynku, a nawet każdego z pomieszczeń. Wszystko to dzięki specjalnej powłoce, którą pokrywane są aluminiowe profile okienne.

Duże okno aluminiowe OknoPlus w salonie


Wygoda użytkowania i łatwość pielęgnacji? Wybierz okno aluminiowe!Minimalistyczny styl Reveal Hide to nie tylko odpowiedź na obecnie panujące trendy w architekturze - w tym przypadku estetyka idzie w parze z wygodą użytkowania. - Dzięki zintegrowanym z profilem uszczelkom oraz umieszczonym wewnątrz okna zawiasom nie musimy martwić się, w jaki sposób dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych zakamarków, ponieważ... wcale ich nie ma - mówi ekspert firmy OknoPlus. Okno aluminiowe Reveal Hide nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacyjnych. Nie bez znaczenia jest tu surowiec, z którego wykonano stolarkę okienną. - Okna z aluminium są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, wiatr i nadmierne nasłonecznienie. Aluminiowe ramy nie korodują, nie odkształcają się i będą służyć w niezmienionym stanie przez lata - dodaje specjalista.

Reveal Hide OknoPlus - przekrój


Okno z aluminium może więcej - energooszczędność, termoizolacja i maksymalne doświetlenieTo, co sprawia, że okno aluminiowe jest produktem doskonałym, to połączenie bardzo dobrych parametrów technicznych z jednoczesną troską o środowisko. Nie inaczej jest w przypadku Reveal Hide, który podobnie jak pozostałe modele z kolekcji Reveal, nie jest podatny na działanie zróżnicowanych i niekorzystnych warunków klimatycznych. Oznacza to, że wytrzyma zarówno obciążenie spowodowane porywistym wiatrem (odporność klasy C5), jak i ulewne deszcze­ (najwyższy poziom wodoszczelności - E2400).

Ponadto, okno z aluminium Reveal Hide charakteryzuje się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Najwyższa klasa przepuszczalności powietrza oraz współczynnik Uw wynoszący 0,7 W/m2K ograniczają do minimum ucieczkę ciepła na zewnątrz. W rezultacie dom nie musi być nadmiernie dogrzewany, na czym korzysta nasz portfel i środowisko.

Na wspomniany aspekt duży wpływ ma również zamontowany pakiet szybowy. Okno uchylno-rozwierane Reveal Hide jest wyposażone w najlepszą na rynku szybę ECLAZ. To ona w dużej mierze odpowiada za termoizolację (Ug = 0,5 W/m2K), doświetlenie pomieszczenia (Lt = 77%) oraz wykorzystanie energii słonecznej (g = 60%). Dzięki tym parametrom zyskujemy większe zasoby ciepła w domu oraz niezrównaną ilość naturalnego światła przedostającego się do środka.

Obecnie produkowane okna alu z modelem Reveal Hide na czele, to dowód na to, że dbając o walory estetyczne nie trzeba rezygnować z doskonałych parametrów technicznych, a duże przeszklenie może stanowić idealne dopełnienie domu energooszczędnego. Dziś modny budynek jest nie tylko designerski, ale przede wszystkim korzysta z innowacyjnych rozwiązań i troszczy się o domowników oraz klimat.

Na wszystkie pytania dotyczące innowacyjnych rozwiązań OknoPlus chętnie odpowiedzą m.in. eksperci z salonu w Pszczynie.