pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 2727

Nowa strona internetowa z rozkładami jazdy w powiecie

Od 29 marca działa nowa wersja strony internetowej komunikacji autobusowej na terenie powiatu pszczyńskiego. Internauci znajdą tu rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych kursujących na terenie powiatu pszczyńskiego wraz z wygodną wyszukiwarką połączeń. Strona powstała w oparciu o standardy ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami dostęp do publikowanych treści.

komunikacja powiatowa
fot. Powiat


Pod adresem komunikacja.powiat.pszczyna.pl/ działa nowa wersja strony internetowej komunikacji autobusowej na terenie powiatu pszczyńskiego. Znajdziemy tu aktualne rozkłady jazdy 16 linii autobusowych 'tam" oraz "powrót", kursujących przez powiat pszczyński. To linie powiatowe, komercyjne oraz gminne. Nowością jest wygodna wyszukiwarka trasy, za pomocą której wybieramy interesująca nas linię, przystanek oraz godzinę odjazdu, po czym wyświetla się informacja o interesującym nas kursie. Wszystkie rozkłady jazdy zamieszczone zostały także w wersji do druku.

Na stronie znajdziemy cenniki biletów, informację o przewoźnikach, komunikaty oraz przejście do aplikacji "Kiedy przyjedzie", dzięki której poznamy faktyczny, a nie planowany czas przyjazdu autobusu na dany przystanek.

strona, rozkład jazdy
fot. powiat


Strona jest teraz responsywna co oznacza, że można swobodnie korzystać z niej zarówno na komputerze, laptopie, smartfonie czy tablecie. Dopasowuje się ona automatycznie do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Zamysłem było stworzenie witryny w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści zgodnie z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Grafika nowej strony nawiązuje do wyglądu uruchomionej początkiem roku nowej witryny powiatu pszczyńskiego.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.