pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2987

Poszukiwani są kandydaci na rodziców zastępczych w powiecie

Niektóre są małe, inne trochę starsze. Jednak wszystkie dzieci bez względu na wiek zasługują na bezpieczny dom. Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze.

rodzina, dziecko, dzieci
Zostań rodzicem zastępczym dla dzieci bez rodziny · fot. freeimages.com


- Od początku pandemii w rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie pszczyńskim zabezpieczono 41 dzieci. Każde z nich otrzymało dom oraz szansę, by nadal żyć i wychowywać się w rodzinie. Dzieci zostały otoczone opieką i miłością. Otrzymały ochronę przed doznawaniem kolejnych krzywd, przed porzuceniem, samotnością czy zaniedbaniem. Rodziny zastępcze stworzyły im szansę na prawidłowy rozwój - podkreśla Katarzyna Motyka, kierownik Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Pszczynie. To jednostka organizacyjna powiatu pszczyńskiego, która zajmuje się pozyskiwaniem i wspieraniem rodzin zastępczych na naszym terenie.

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych dla dzieci, które nie znajdują w swoim domu właściwej opieki. Każdy kto zdecyduje się zostać rodziną zastępczą nie jest zdany sam na siebie. - Każda rodzina jest objęta wsparciem koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej. Oferujemy wsparcie specjalistów - psychologów, pedagogów, którzy pozostają z rodzinami w kontakcie i udzielają im wsparcia. Jest też możliwość udziału w grupach wsparcia i szkoleniach - podkreśla Katarzyna Motyka.

Aktualnie w powiecie pszczyńskim opiekę 146 dzieciom zapewniają 93 rodziny zastępcze (41 niezawodowych, 40 spokrewnionych i 12 zawodowych, w tym trzy rodzinne domy dziecka). Potrzeby w tym zakresie są jednak cały czas.

Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby będące w zawiązku małżeńskim, ale również samotne, które spełnią odpowiednie wymagania. Potencjalni rodzice nie mogą być karani, muszą przejść badania psychologiczne i stosowne szkolenie. Dopiero po jego zaliczeniu mogą zostać rodziną zastępczą niezawodową. Jeśli dobrze sobie radzą mogą stać się zawodową rodziną zastępczą. Opiekun zastępczy otrzymuje pomoc pieniężną na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, w wysokości odpowiedniej do sprawowanej formy opieki.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłosić się do siedziby Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Pszczynie przy ul. Wiśniowej 2a lub zadzwonić pod nr tel. 32 449 35 14.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.