Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 1236

Gdzie znaleźć inwestycyjne działki rolne? Bank gruntów jak u dewelopera.

Materiał partnera:

Powiedzmy, że masz trochę oszczędności. Lokaty mają obecnie śmieszne oprocentowanie. Pozwalają jedynie tracić o parę złotych mniej rocznie, lecz nie pokrywają nawet inflacji. Szukasz innych sposobów. Wiesz, że istnieją skuteczne metody pomnażania odłożonych pieniędzy. Wszyscy mówią o tym, że ziemia jest świetną inwestycją. Cały czas wydaje Ci się jednak, że to nie dla Ciebie, to zbyt skomplikowane, nie o Tobie mowa.

Nieprawda. Ty też możesz inwestować niczym deweloper. Może nawet się zdarzyć, że za jakiś czas wielka firma deweloperska złoży Ci intratną ofertę na zakup gruntów pod zabudowę mieszkaniową. Nie zwlekaj więc dłużej. Sprawdź, jak mądrze inwestować w nieruchomości gruntowe.

Bank gruntów. Co to takiego? Czy trzeba być deweloperem, by go budować?



Bank ziemi to pula gruntów, którymi dysponujesz. Możesz z nimi zrobić, co tylko zechcesz. Jeśli uznasz to za zasadne, zmienisz działki rolne w budowlane. Przy odrobinie samozaparcia podzielisz grunty rolne na mniejsze działki i sprzedasz je z zyskiem. Oczywiście kolejną opcją jest wybudowanie na działce własnego domu. Takie podejście nie ma jednak zbyt wiele wspólnego z inwestowaniem prócz tego, że kupując teraz, oszczędzisz więcej w przyszłości.

Pomysł na inwestycję. Dlaczego warto budować swój bank ziemi?



Ponieważ ceny gruntów rosną w zastraszającym tempie! Pandemia tego nie zmieniła. Co ciekawe, sprawiła nawet, że coraz więcej Polaków ma chęć wyprowadzić się bliżej przyrody. Dlaczego? Ponieważ uroki pracy zdalnej w lokalach, które teraz zamieszkują, dają im się mocno we znaki.

W połowie 2020 roku można było zauważyć pewne zahamowanie na rynku zbytu, przez co tworzenie banku gruntów mogło być utrudnione. Zjawisko to nie dotyczyło jednak cen ziemi. Bardziej ich dostępności. Wielu sprzedających wstrzymało się na chwilę, by zobaczyć, jak będzie rozwijać się sytuacja. Obecnie rynek nieruchomości gruntowych odżył. Formalności związane ze sprzedażą mogą zająć nieco więcej czasu z uwagi na obostrzenia, jednak przy odrobinie wiedzy także i ten problem można skutecznie rozwiązać.

Co trzeba zrobić, by kupować inwestycyjne działki rolne i budowlane w atrakcyjnej cenie?



Chcesz stworzyć swój bank gruntów? Zacznij od pierwszej działki. Pytanie brzmi tylko, czy wiesz, co zrobić, by kupić ziemię w najlepszej cenie? Musisz wiedzieć, gdzie znajdziesz okazje. Śledzić pojawiające się ogłoszenia. Zrobić badanie rynku, porównując ceny nieruchomości w danej lokalizacji i z góry określić, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na inwestycję.

Warto również dowiedzieć się, gdzie można szybko sprawdzić nieruchomość. Uzyskując wgląd w księgę wieczystą łatwo określisz, czy ma ona czystą hipotekę i czy nie ustalono na niej służebności gruntowej. Zapoznaj się z planem zagospodarowania przestrzennego. To da Ci obraz tego, co może powstać w najbliższej okolicy i jak wpłynie to na cenę gruntów w przyszłości.

W tych kwestiach ogromną pomocą okazują się portale internetowe. W serwisie Buylando.io nie tylko zapoznasz się z informacjami wymienionymi powyżej. Możesz również znaleźć tam aktualne ogłoszenia sprzedaży nieruchomości. Dzięki temu wyraźnie przyspieszysz swoje działania i wyprzedzisz innych inwestorów zainteresowanych danymi gruntami.

Czy kredyt inwestycyjny na zakup ziemi to dobry pomysł?



Bank gruntów warto budować za gotówkę. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, atrakcyjne grunty możesz kupić na kredyt.

W szczególnie dobrej sytuacji są tu m.in. osoby prowadzące działalność rolniczą. Mogą one się starać o kredyt na zakup ziemi, w którym ARiMR spłaca część oprocentowania. Rolniczy kredyt inwestycyjny przeznaczony jest na finansowanie gospodarstw rolnych. Po spełnieniu odpowiednich warunków można go również otrzymać na nowe gospodarstwo, co stanowi ogromną szansę dla współczesnych inwestorów.

Chcesz inwestować w ziemię? Nie czekaj, aż zrobi to kto inny. Wejdź na Buylando.io i przygotuj sobie grunt pod przyszłe inwestycje.