pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2021
  • wyświetleń: 1935

Będzie projekt rozbudowy ulic Jesionowej i Gajowej w Pszczynie

W 2021 roku Biuro Projektowo-Usługowe "Alda" S.C. z Wodzisławia Śląskiego przygotuje dokumentację projektową rozbudowy ulic Jesionowej i Gajowej w Pszczynie.

Gajowa, Jesionowa w Pszczynie
Ul. Gajowa i Jesionowa w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Dokumentacja będzie obejmować rozbudowę ulicy Jesionowej o długości około 660 metrów oraz ulicy Gajowej o długości 350 metrów. Na podstawie projektu możliwe będzie wybudowanie drogi o dwóch pasach ruchu po 2,25 m oraz obustronne pobocza o szerokości 0,75 m. Odwodnienie obu dróg będzie poprowadzone poprzez projektowaną kanalizacje deszczową.

- W ostatnich tygodniach zleciliśmy przygotowanie projektów wielu inwestycji drogowych. Jedną z nich jest rozbudowa ulic Jesionowej i Gajowej w Pszczynie. Zanim nastąpi etap prac związany z przebudową drogi, musimy posiadać całą dokumentację projektową. Przebudowa i modernizacja dróg jest jednym z najbardziej oczekiwanych działań przez mieszkańców. Robimy wszystko, aby stale powiększać sieć dróg asfaltowych, a także naprawiać te najbardziej zniszczone - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Wartość umowy na wykonanie projektu to 98 400 złotych.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.