pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 4017

Ponad 300 osób skorzystało z nowego systemu parkingowego

Na początku lutego w Pszczynie uruchomiono nowy system opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Umożliwia go aplikacja mPay. Użytkownik z poziomu swojego telefonu może rozpocząć i zakończyć parkowanie. Dzięki naliczaniu minutowemu ma gwarancję, że ponosi opłatę za faktyczny postój swojego pojazdu.

parkomat
Nowy, prosty system opłat za parkowanie w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


- Nowy system opłat to znacznie ułatwienie dla osób korzystających ze stref płatnego parkowania. W lutym w systemie odnotowano 127 rejestracji. W marcu, w niecały miesiąc z aplikacji skorzystało 206 osób. Obserwujemy podobne rozwiązania w innych miastach i widzimy, że z takiej formy rozliczenia korzysta coraz więcej osób - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak zapłacić za parkowanie w aplikacji mPay?Wnoszenie opłaty za postój auta w strefie płatnego parkowania w Pszczynie przez aplikację mPay jest szybkie i wygodne. Przed skorzystaniem z usługi warto obejrzeć pomocny film instruktażowy, który przybliża cały proces płatności krok po kroku.

Kierowcy mogą liczyć również na dodatkowe udogodnienia - dzięki lokalizacji urządzenia w czasie rzeczywistym posiadacz aplikacji mPay zawsze wie, w jakiej aktualnie znajduje strefie i jaki cennik go obowiązuje. To użytkownik zatwierdza jednak finalnie swoje faktyczne położenie i w ten sposób ma pewność, że opłata zostanie naliczona zgodnie z cennikiem w danej strefie.Jak zacząć korzystać z aplikacji mPay?Krok 1: wyszukaj aplikację mPay w sklepie Google Play, App Store, Huawei App Gallery i zainstaluj na swoim telefonie

Krok 2: zadbaj o środki finansowe (w aplikacji można wybierać spośród trzech źródeł płatności: przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass)

Krok 3: w zakładce "Produkty i usługi" kliknij w kafelek "Parkowanie", wpisz numer rejestracyjny auta
i rozpocznij parkowanie

Naklejkę na szybę pojazdu, poświadczającą korzystanie z opcji regulacji opłat przez aplikację mPay, można pobrać ze strony internetowej dostawcy usługi. Następnie należy umieścić ją za przednią szybą auta.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.