pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 3970

Zamiatarka na mokro wyjechała na drogi powiatowe i wojewódzkie

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie prowadzi akcję pozimowego sprzątania dróg. Kurz, pył, błoto i inne zanieczyszczenia usuwane są na mokro. Zamiatarka wyposażona jest w system PM10, dzięki czemu pył jest pochłaniany i nie rozprzestrzenia się wokół.

Loading...


Na drogi powiatu pszczyńskiego wyjechała zamiatarka, która usuwa zalegające zanieczyszczenia. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie utrzymuje nie tylko drogi powiatowe, ale także drogi wojewódzkie w graniach naszego powiatu na podstawie zawartego porozumienia z Zarządem Województwa Śląskiego.

- Drogi, przy których jest duży ruch, zmiatamy nocą, żeby nie powodować dodatkowych uciążliwości dla kierowców. Na drogach zalega dużo zanieczyszczeń, dlatego pozimowe zamiatanie wymaga dwukrotnego przejechania danego odcinka - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Drogi zamiatane są na mokro, a sprzęt wyposażony jest w system PM 10 zmniejszający emisję pyłów i cząstek, co pomaga poprawić jakość powietrza.

Zamiatarka na mokro wyjechała na drogi powiatowe i wojewódzkie - 03.2021 · fot. Powiat


Warto dodać, że sprzęt do zamiatania ulic jest własnością jednostki organizacyjnej powiatu pszczyńskiego. Zamiatarka została zakupiona w połowie 2019 roku za 300 tys. zł, a jej obsługą zajmują się pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg. Wcześniej powiat zlecał prace porządkowe na drogach, jednak ich koszt wzrósł kilkukrotnie. Teraz ulice zamiatane są z większą częstotliwością, co wpłynęło na poprawę standardu utrzymania dróg na terenie powiatu. PZD zamierza zamiatać drogi cztery razy w roku.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.