pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 5961

Uczniowie szkół powiatowych aktywni w konkursach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Pomimo pandemii i nauczania zdalnego uczniowie szkół prowadzonych przez powiat pszczyński z sukcesami biorą udział w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich.

Reklama

W VI edycji ogólnopolskiego konkursu "Młody Mistrz Fryzjerstwa" trzy uczennice Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie otrzymały wyróżnienie. Tematem konkursu były afrykańskie rytmy. Jury oceniając fryzury wzięło pod uwagę precyzyjność, efektywność, staranność i zamysł kompozycyjny. - Praca Emilii Polińskiej została doceniona przez dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, które organizowało konkurs fryzjerski - mówi Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie.

Uczniowie PZS nr 1 w Pszczynie wzięli udział w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego "Polskie serce pękło. Katyń 1940". Trzy uczennice otrzymały wyróżnienie. Wyróżniona została także uczennica biorąca udział w wojewódzkim konkursie "Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie".

Młodzież klasy pedagog społeczny LO Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie zdobyła I miejsce w konkursie na realizację dowolnego przedsięwzięcia na terenie szkoły pod hasłem "Przyjaźń i bezpieczeństwo uczniów w praktyce". Przeprowadzony został w ramach kampanii "Relacje szkolne źródłem bezpieczeństwa". Konkurs odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach, a jedna z uczennic zdobyła wyróżnienie w kategorii literackiego lub plastycznego ujęcia tematu "Przyjaźń szkolna na całe życie".

Uczniowie PZS nr 2 w Pszczynie zdobyli wyróżnienie w konkursie "Lider dobroczynności" organizowanym przez Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi dla szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego. W najbliższym czasie wezmą udział w etapie okręgowym olimpiady wiedzy i umiejętności rolniczych.

W ubiegłym tygodniu młodzież I Liceum Ogólnokształcącego oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie brała udział w etapie wojewódzkim olimpiady ogólnopolskiej "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Uczniowie z "Chrobrego" wzięli również udział m.in. w etapie okręgowym olimpiady przedsiębiorczości, olimpiady wiedzy o społeczeństwie oraz olimpiady wiedzy o prawie, a także w etapie wojewódzkim konkursu wiedzy o podatkach.

- Pandemia się przedłuża, młodzież jest w trudnej sytuacji, część traci motywację. Dlatego cieszymy się, że nie brakuje uczniów, którzy z chęcią przygotowują się do konkursów i olimpiad, rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj