pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • wyświetleń: 1390

Jaki hosting wybrać dla sklepu internetowego?

Materiał partnera:

Często właściciele nowych sklepów nie wiedzą, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego serwera dla sklepu internetowego. Rynek usług w Polsce jest niezwykle duży, a reklamy i przeceny kuszą użytkowników. Osoby bez doświadczenia mogą mieć w tej kwestii problem. Jakość hostingu wpływa na jakość Twojego sklepu i Twoje zyski.

Jaki hosting wybrać dla sklepu internetowego?


Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu dla sklepu internetowego?Wydajny i stabilny serwer powinien obsłużyć wielu klientów w tym samym czasie, bez żadnego przeciążenia. Sklep online pracuje 24h na dobę i musi być dostępny o każdej porze. Wyobraź sobie sytuację - tworzysz akcję promocyjną w Twoim sklepie, tysiące użytkowników przegląda ofertę i nagle... strona jest niedostępna? Nie można już zalogować się i złożyć zamówienia. To jest nie do pomyślenia! Widzisz, ile możesz stracić? Zaufanie klientów do Ciebie również spada. Hosting powinien być niezawodny. Zwróć uwagę także na prędkość serwera. Żyjemy w ciągłym pośpiechu i każdy oczekuje szybkich wyników. Żaden z Twoich klientów nie będzie czekał minuty na załadowanie strony. Badania dowodzą, że jeśli strona ładuje się 3-4 sekundy, to średnio 40% użytkowników zrezygnuje z jej odwiedzenia. Wolny serwer nie zapewni odpowiedniej szybkości i w przyszłości optymalizacja byłaby trudniejsza. W przypadku sklepu jest to niezwykle priorytetowe. Nikt nie będzie długo czekał, aż produkty w końcu załadują się i będzie można dokonać zakupu.

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo. Pewnie już wiesz, że witryna powinna zawierać zieloną kłódkę, czyli certyfikat SSL. SSL oznacza Secure Socket Layer i stworzono go w celu zwiększenia bezpieczeństwa wymiany danych w Internecie. Certyfikat ma za zadanie szyfrować wszystkie informacje, które użytkownik wymienia z serwerem strony internetowej. Mogą to być dane logowania czy dane przekazywane w formularzach, a zwłaszcza te delikatne jak PESEL. Pamiętaj, o zakupie certyfikatu dla Twojego sklepu. Ofertę możesz sprawdzić klikając tutaj.

Bezpieczeństwo to nie tylko certyfikat. Dobrze, gdy dostawca monitoruje serwery na bieżąco. Regularne kopie zapasowe są także ważne. Przywrócenie pomyłkowo usuniętych plików i nie będzie stanowić wtedy problemu. W przypadku sklepu dostępność naszych usług powinna być wysoka i wynosić 99,9%. Serwer nie będzie tracił połączenia i Twoi klienci będą mogli zawsze odwiedzić Twoją witrynę. Hosting z zaawansowaną ochroną Anty-DDoS dzięki integracji z oprogramowaniem Cloudflare pozwoli Ci spać spokojnie. Dodatkowo strona używająca Cloudflare ładuje się o 30% szybciej, wykorzystuje o 60% mniej transferu, redukuje o 65% ilość zapytań i jest o wiele bardziej bezpieczna. Usługę Cloudflare możesz włączyć w każdym pakiecie hostingowym: https://www.cal.pl/hosting-stron-www

Podjęcie decyzji wyboru hostingu będzie teraz łatwiejsza, dzięki tym kilku ważnym kwestiom. Wydajność i bezpieczeństwo to najważniejsze czynniki dla sklepu internetowego. Niezależnie, czy posiadasz sklep oparty na Wordpress czy PrestaShop, hosting powinien być szybki i niezawodny.