pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • wyświetleń: 2260

Jeszcze w tym roku projekt rozbudowy Wilczej w Studzienicach

W 2021 roku wykonany zostanie projekt rozbudowy ulicy Wilczej w Studzienicach. Gmina przeznaczy na ten cel blisko 70 tysięcy złotych.

Ul. Wilcza w Studzienicach
Ul. Wilcza w Studzienicach · fot. UM Pszczyna


- Droga znajduje się w gęsto zaludnionej części sołectwa. Podstawą do przeprowadzenia prac budowlanych będzie dokumentacja projektowa, na którą w tym roku gmina podpisała umowę z Biurem Projektowo-Usługowym "Alda" S.C. z Wodzisławia Śląskiego. W przyszłości, po zrealizowaniu rozbudowy mieszkańcy zyskają dogodne połączenie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Zaznacza, iż to kolejna inwestycja w tym rejonie. - W poprzednich latach przebudowaliśmy już część ulicy Wilczej oraz ulicę Sarenek, która jednocześnie pełni rolę łącznika Studzienic z sołectwem Jankowice. Przygotowujemy się także do przeprowadzenia prac na ulicy Zagajniki - dodaje.

Dokumentacja dla ulicy Wilczej w Studzienicach będzie obejmować rozbudowę na czterech odcinkach o łącznej ich długości około 810 metrów. Docelowo powstanie droga częściowo o jednym pasie ruchu 3,5m, z obustronnymi poboczami o szerokości 0,75m, z mijankami, a częściowo o dwóch pasach ruchu po 2,25m każdy i z obustronnymi poboczami o szerokości 0,75m.

Wykonanie dokumentacji projektowej będzie kosztowało gminę 68 880 złotych.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.