pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2021
  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 12336

[WIDEO] 1,8 mln zł na poprawę jakości powietrza w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

We wtorek, 23 marca marszałek Jakub Chełstowski przekazał burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi umowę w ramach projektu "Program STOP SMOG w Gminie Pszczyna". Dzięki niej do Pszczyny trafi 1,8 mln złotych na działania związane z poprawą jakości powietrza, a w konsekwencji możliwa będzie wymiana kolejnych wysokoemisyjnych (starych i o niskiej sprawności) źródeł ciepła na źródła ciepła niskoemisyjne.

Reklama- Poprawa jakości powietrza to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed regionem, dlatego przyjęliśmy strategię rozwoju województwa śląskiego "Zielone Śląskie 2030". Stawiamy na poprawę jakości powietrza i wspieramy gminy, które chcą wesprzeć mieszkańców w wymianie wysokoemisyjnych źródeł ciepła, bo to inwestycja nie tylko w ekologię, ale przede wszystkim w zdrowie i życie mieszkańców - mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Celem projektu jest poprawa jakości powietrza na terenie Gminy Pszczyna poprzez wymianę wysokoemisyjnych (starych i o niskiej sprawności) źródeł ciepła na źródła ciepła niskoemisyjne w budynkach objętych programem STOP SMOG w Gminie Pszczyna.

Marszałek Jakub Chełstowski przekazał burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi umowę w ramach projektu "Program STOP SMOG
Marszałek Jakub Chełstowski przekazał burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi umowę w ramach projektu "Program STOP SMOG w Gminie Pszczyna" - 23.03.2021 · fot. Patryk Pyrlik / UMWS


- Gmina Pszczyna stała się symbolem walki ze smogiem. Przekazana umowa to kolejny dobry krok, który pokazuje dobrą współpracę między samorządem gminnym, samorządem wojewódzkim i rządem. Jestem przekonany, że wspólnie dzięki tym działaniom uda nam się doprowadzić do tego, aby jakość powietrza na terenie Pszczyny i całego województwa będzie lepsza - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Projekt "Program STOP SMOG w Gminie Pszczyna" będzie realizowany od 1 czerwca 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 1,8 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków UE to 1,56 mln zł. W ramach projektu planowane jest dofinansowanie wymiany 83 źródeł ciepła.

Celem wsparcia ma być poprawa jakości powietrza przez ograniczenie emisji do atmosfery pyłów PM10, PM2,5 oraz benzo(alfa)pirenu, a także wspieranie rodzin, które doświadczają tzw. ubóstwa energetycznego.

BM / pless.pl

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj