pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • wyświetleń: 6796

W Mizerowie powstanie zbiornik retencyjny? Trwają konsultacje

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące 12 zbiorników retencyjnych, które są zaplanowane do budowy w ramach ochrony przeciwpowodziowej terenów południowej części Polski, dorzecze Wisły. Gmina Suszec została poinformowana o sprawie i wstępnych założeniach 17 marca.

Mizerów mapa


Lokalizacja jednego ze zbiorników jako wielozadaniowego, a więc nie tylko zapobiegającego powodzi, ale spełniającego jednocześnie rezerwuar wody w czasie suszy, jak i służący celom rekreacyjnym, jest przewidziana w Mizerowie i Kryrach (na rzece Pszczynka). Przewidziany zasięg zbiornika będzie się rozciągał od ul. Wyzwolenia na granicy Kryr do granicy z gminą Pawłowice (Borki).

Prosi się mieszkańców wskazanych terenów o zgłaszanie uwag co do planowanej inwestycji. Z dokładniejszym opisem tej inwestycji można się zapoznać na stronie www.wislakonsultacje.pl. Są tam również podane numery telefonów do konsultacji. Urząd Gminy, gdy uzyska bardziej szczegółowej dane, będzie na bieżąco informował o podejmowanych działaniach w granicach swoich kompetencji.

BM / pless.pl, źródło: UG Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.