pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 1501

Hokej ma się dobrze na Górnym Śląsku - komu kibicować i co można obstawiać?

Materiał partnera:

Hokejowe tradycje można odnaleźć praktycznie w każdym regionie Polski. Jednak obecnie to Górny Śląsk jest miejscem, gdzie hokej rozwija się najbardziej dynamicznie. Wystarczy spojrzeć choćby na krajowe rozgrywki ligowe, aby przekonać się o słuszności tego stwierdzenia. Dlatego warto nieco bliżej przyjrzeć się śląskim zespołom występującym w Polskiej Hokej Lidze. Gdzie i w jaki sposób można obstawiać ich poczynania?

Hokej ma się dobrze na Górnym Śląsku - komu kibicować i co można obstawiać?
fot. shutterstock.com


GKS Tychy, JKH, GKS Katowice - kto odniesie triumf w sezonie 2020/2021?Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi składają się z dwóch etapów. Pierwszą częścią sezonu jest runda zasadnicza, w której obowiązuje zasada "każdy na każdego". Oznacza to, że drużyny rozgrywają po cztery mecze ze wszystkimi ligowymi rywalami (dwa spotkania domowe i dwa wyjazdowe). Natomiast po zakończeniu rundy zasadniczej osiem zespołów z najwyższym dorobkiem punktowym uzyskuje awans do fazy play-off. Tutaj dochodzi do finalnego rozstrzygnięcia sezonu. Oczywiście mecze są rozgrywane zgodnie ze schematem drabinki pucharowej, czyli: ćwierćfinały, półfinały oraz spotkania finałowe. Aby zgarnąć tytuł mistrzowski, zespół będący finalistą rozgrywek musi czterokrotnie pokonać drużynę przeciwną.

Obecny sezon znajduje się na etapie meczów półfinałowych w fazie play-off. Bardzo znamienny jest fakt, że aż trzy drużyny z Górnego Śląska dotarły do tego etapu. Są to: GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój oraz GKS Katowice. Jedyną ekipą spoza Górnego Śląska biorącą udział w meczach półfinałowych jest Cracovia.

To dobitnie pokazuje skalę dominacji śląskich zespołów w krajowych rozgrywkach. Pozostaje więc tylko jedno pytanie - kto zdobędzie tytuł mistrzowski? Odpowiedź poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

Gdzie i jak można obstawiać zmagania śląskich drużyn?Mecze hokeja na lodzie są stałym elementem oferty niemal wszystkich bukmacherów. Wszakże spore grono kibiców lubi nie tylko oglądać, ale także obstawiać poszczególne spotkania. Dlatego bukmacherzy chętnie wprowadzili takie mecze do swoich ofert.

Jak można obstawiać spotkania drużyn hokejowych? Najpopularniejszą metodą jest oczywiście typowanie rezultatu wybranego meczu. Gracz może wskazać zwycięzcę w czasie regulaminowym lub wytypować go z uwzględnieniem ewentualnej dogrywki. Zakłady obejmujące dogrywkę są bezpieczniejsze, ale za to ich kurs jest zdecydowanie niższy.

Oprócz tego bukmacherzy pozwalają na obstawianie różnych aspektów pobocznych związanych z danym spotkaniem. Takie zakłady dotyczą między innymi:

  • liczby bramek zdobytych przez jeden lub obydwa zespoły;
  • wyników poszczególnych tercji;
  • zdobywców bramek.


Na zakończenie warto poruszyć kwestię znalezienia odpowiedniego bukmachera, który umożliwi wygodne typowanie meczów hokejowych. Pod tym względem należy wyróżnić firmę STS. Jednym z kluczowych atutów tego bukmachera jest szeroka oferta zakładów dotyczących hokeja. Ponadto STS oferuje swoim klientom naprawdę opłacalne bonusy bukmacherskie. Dlatego wielu graczy uważa, że STS to najlepszy bukmacher dla fanów hokeja na lodzie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.