pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 3221

Obchody tygodnia mózgu w Szkole Podstawowej w Rudołtowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj

W dniach 15-21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Mózgu. Wydarzenie to ma na celu popularyzację wiedzy o najważniejszym i najbardziej niezwykłym narządzie naszego organizmu. W wielu miejscach i instytucjach odbywają się w tym czasie różne wydarzenia i prelekcje na temat funkcjonowania mózgu, zagadnień neurobiologii, neurodydaktyki i sposobów stymulowania ośrodkowego układu nerwowego.

Reklama

Obchody tygodnia mózgu w Szkole Podstawowej w Rudołtowicach · fot. Elżbieta Konieczny


Zagadnienia te są coraz bardziej popularne, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród młodzieży. Nasza szkoła jest miejscem, w którym intensywnie pracuje się nad rozwojem mózgów dzieci, dlatego nie mogliśmy obok Tygodnia Mózgu przejść obojętnie.

Nauczyciele przygotowali dla najmłodszych uczniów, którzy uczą się stacjonarnie, całą serię atrakcji stymulujących ich mózgi. Dzieciaki miały okazję rozwiązywać różnorodne zagadki matematyczne. Wzięły również udział w bardzo kreatywnych lekcjach matematyki. W czasie przerw między lekcjami mogli zrywać ze ścian karteczki z ciekawymi zadaniami na spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie.

Podsumowaniem Tygodnia Mózgu była szkolna gra o tytuł "Sprawnego Umysłu 2021". W tym roku w naszej szkole odbyła się druga edycja tego konkursu. Każda klasa osobno, w zespołach trzyosobowych, miała za zadanie odnaleźć na wyznaczonym terenie szkoły zagadki i zapisać ich rozwiązania na specjalnej Karcie Gry. Zabawa wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, bo poza tym, że zadanie trzeba było odnaleźć i prawidłowo rozwiązać, to jeszcze należało zrobić to w jak najkrótszym czasie. Zwieńczeniem zabawy było dostarczenie prowadzącemu Karty Gry z zapisanymi rozwiązaniami zagadek oraz z uzupełnionym hasłem końcowym, które brzmiało: "Ćwiczymy koncentrację". Z mózgów naszych najmłodszych uczniów aż parowało! Walcząc o tytuł "Sprawnego Umysłu 2021" wykazali się umiejętnością współpracy, kreatywnego myślenia, spostrzegawczością i zaradnością oraz niewiarygodną logiką myślenia.

Tytuły zostały rozdane, a uczniowie zachęceni do dalszego ćwiczenia swoich umysłów, poprzez rozwiązywanie łamigłówek, granie w gry planszowe oraz oglądanie mądrych programów.

Wszystkie aktywności odbyły się oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Elżbieta Konieczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj