pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 3323

[FOTO] Postępują prace budowlane w ZSP w Golasowicach

Jeszcze w 2020 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach rozpoczęły się prace związane z budową sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniem dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz rozbudową biblioteki.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach · fot. UG Pawłowice


W nowopowstałej sali wykonano już wylewki posadzek oraz otynkowano ściany, obecnie gipsowane są ściany. Prace obejmowały również wykonanie instalacji elektrycznych, wodnej oraz centralnego ogrzewania. Do wykonania pozostała izolacja termiczna i akustyczna sufitu, pomalowanie ścian i ułożenie parkietu. W najbliższym czasie w sali zamontowana też zostanie wentylacja mechaniczna wraz z klimatyzacją. Na ukończeniu jest też pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego wraz z sanitariatem. Wykonano też część prac na zewnątrz budynku, m.in. pomalowano elewację. Sala gimnastyczna nabrała biało-żółto-czerwonych kolorów. W dobudowanej części biblioteki trwają prace wykończeniowe.

Koszt tej inwestycji przewidziano na 2,5 mln zł, a prace realizuje firma FAKTORIA AB Sp. z o.o. z Golasowic. Ich zakończenie przewidziane jest na koniec czerwca.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach · fot. UG Pawłowice


Równocześnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy remontu kotłowni w ZSP Golasowice. Prace będą polegać na wymianie wszystkich urządzeń m.in. zasobników ciepłej wody wraz z kotłami gazowymi. W ramach remontu nastąpi rozdział na poszczególne obiegi grzewcze, aby zapewnić równomierny rozdział ciepła w całym budynku. Równocześnie pomieszczenie dostosowane zostanie do aktualnych wymogów przeciwpożarowych. Ostatnim etapem prac będzie zagospodarowanie terenu oraz reorganizacja ruchu drogowego przy budynku szkoły.

W zeszłym roku podczas I etapu rozbudowy szkoły powstały dwie sale do nauki chemii i fizyki. Wymieniono wówczas pokrycie dachowe i odmalowano elewację budynku szkoły. Wydzielona została wtedy klatka schodowa wraz z przegrodami przeciwpożarowymi, a instalacja nawiewu powietrza wraz z klapą oddymiającą w dachu zastała zabudowana zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi. Dzięki trwającym pracą oraz tym, które zakończyły się w 2020 r., powstanie kolejna nowoczesna, wygodna i dostosowana do potrzeb uczniów i nauczycieli szkoła w gminie Pawłowice.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.