pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 9318

Podsumowanie akcji "Prędkość": 2 kierujących straciło prawo jazdy

W sobotę przeprowadzano policyjną akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tych celów wykorzystano nowoczesne laserowe mierniki prędkości oraz zaangażowano nieoznakowane radiowozy. Notoryczne przekraczanie prędkości przez kierowców jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Reklama

Akcja pszczyńskiej policji trwała całą sobotę - rozpoczęła się o 6 rano, a zakończyła dopiero w późnych godzinach nocnych. Mundurowi wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Sprawdzali przede wszystkim prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Podczas działań odnotowano ponad 20 wykroczeń, związanych z przekraczaniem prędkości. Wykroczenia zarejestrowano głównie w obszarze zabudowanym. To tam najczęściej kierowcy zapominali o obowiązujących przepisach. Za zbyt szybką jazdę dwóch kierujących straciło prawo jazdy.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.