pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • 21 marca 2021
  • wyświetleń: 12697

"Nadzieja" - nowa rzeźbiarska instalacja na pszczyńskim rynku

"Nadzieja" to kolejna już praca autorstwa Michała Batkiewicza, która gości na pszczyńskim rynku. Instalacja przedstawia sylwetki kobiety i mężczyzny wykonane z brązu chromowanego i powstała w 2019 roku.

"Nadzieja" - nowa rzeźbiarska instalacja na pszczyńskim rynku - 18.03.2021 · fot. BM / pless.pl


Michał Batkiewicz (ur. 8 września 1957 r. w Nowym Targu) - artysta rzeźbiarz, skończył słynne Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a potem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Jest autorem wielu monumentalnych realizacji, głównie sakralnych. M.in. wykonał w skali 1:3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z kościoła Mariackiego w Krakowie, która trafiła do kościoła św. Jana Kantego w Chicago w USA.

Stworzył też liczne rzeźby plenerowe i pomniki, które stoją w Polsce i za granicą, podobnie tablice pamiątkowe, statuetki, medale. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Więcej informacji o autorze i jego pracach na stronie www.rzezba.com.pl

Plenerowa wystawa "Chichot życia" tylko do piątku
Plenerowa wystawa "Chichot życia" - 06.2020 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


"Nadzieja" nie jest pierwszą realizacją Batkiewicza, która prezentowana jest w Pszczynie. Współpraca z artystą rozpoczęła się od ulokowania w 2019 roku wystawy "Chichot życia". Z kolei jesienią ubiegłego roku na rynku ustawiono wysoką na siedem metrów instalację "Anioły".

„Anioły” - rzeźbiarska instalacja Michała Batkiewicza na pszczyńskim rynku
"Anioły" - rzeźbiarska instalacja Michała Batkiewicza na pszczyńskim rynku · fot. UM Pszczyna

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.