pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 3224

Pszczyna: termomodernizacja budynku przy ul. Staromiejskiej

Rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją kolejnego budynku znajdującego się w zasobach Administracji Zasobów Komunalnych. Tym razem ocieplona zostanie kamienica w Pszczynie przy ul. Staromiejskiej. W najbliższym czasie podobne inwestycje zostaną przeprowadzone w jednym z budynków przy ul. Kopernika oraz w Łące.

Termomodernizacja budynku przy ul. Wodzisławskiej
Termomodernizacja budynku przy ul. Wodzisławskiej · fot. UM Pszczyna


- To kolejna inwestycja związana z termomodernizacją zasobów AZK. Pod koniec lutego rozpoczęły się prace w budynku przy ul. Wodzisławskiej. Warto podkreślić, że na ten cel gmina Pszczyna uzyskała prawie 800 tys. zł dofinansowania - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Przeprowadzone prace będą polegać m.in. na ociepleniu przegród budynku, wymianie okien lub drzwi oraz wymianie lub modernizacji źródeł ciepła i instalacji, w wyniku którego zostaną zmniejszone wartości wskaźników rocznego zapotrzebowania na: energię użytkową, energię końcową oraz nieodnawialną energię pierwotną.

Pszczyna: Termomodernizacja budynku przy ul. Staromiejskiej
Termomodernizacja budynku przy ul. Staromiejskiej · fot. UM Pszczyna


Projekt przewiduje kompleksowe działania termomodernizacyjne w budynkach komunalnych:
  • Budynek Łąka, Tysiąclecia,
  • Budynek Pszczyna, Staromiejska,
  • Budynek Pszczyna, Kopernika,
  • Budynek Pszczyna, Wodzisławska (wraz z modernizacją kotłowni).


Kompleksowa modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków mieszkaniowych zarządzanych przez Administrację Zasobów Komunalnych w Pszczynie możliwa jest dzięki dofinansowaniu zadania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.