pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2021
  • wyświetleń: 3755

[ZDJĘCIA] Rysianka z Diablakiem - pierwsza wędrówka w tym roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Po praktycznie 5-miesięcznej przerwie, zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym, odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka turystyczna, zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". W jeszcze zimowych warunkach, przy sprzyjającej pogodzie, grupa przeszła trasę z Żabnicy Skałki przez Halę Boraczą, Halę Lipowską, Halę Rysiankę, by ostatecznie zejść do Żabnicy Skałki.

Rysianka z Diablakiem - 14.03.2021 · fot. KST Diablak


Trasa liczyła 16 km i 800 m sumy przewyższeń. Wędrując po Beskidzie Żywieckim turyści skorzystali z gościnności Schroniska "Rysianka" zlokalizowanego na Hali Rysianka, skąd po posileniu się, ogrzaniu bezpiecznie zeszli do Żabnicy.

W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:21 marca - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski - wycieczka przełożona na 18 kwietnia!
26 marca - szkolenie wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży
11 kwietnia - wycieczka górska - informacja wkrótce,

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST"Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać!

źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj