pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2021
  • wyświetleń: 3585

Krok do rozbudowy ulic Dygasińskiego i Wczasowej w Łące

W tym roku wykonana zostanie dokumentacja projektowa rozbudowy ulic Dygasińskiego i Wczasowej w Łące. Będzie to spory krok do inwestycji, która znacznie poprawi komfort komunikacji w sołectwie.

Ulice Dygasińskiego i Wczasowa w Łące - 12.03.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Dokumentacja będzie obejmować rozbudowę odcinka ulicy Dygasińskiego na odcinku pomiędzy ulicą Wczasową a ulicą Goli o długości około 570 metrów i na odcinku od ulicy Goli w kierunku północnym o długości około 110 metrów, a także rozbudowę ulicy Wczasowej o długości 440 metrów (od ulicy Dygasińskiego do drogi wojewódzkiej nr 939). Zaprojektowana droga będzie posiadać dwa pasy ruchu o szerokości 2,25 m każdy oraz obustronne pobocza o szerokości 0,75m. Preferowany sposób odwodnienia drogi to budowa kanalizacji deszczowej.

- Wykonanie projektu to ważny i niezbędny etap na drodze do realizacji inwestycji. Ulice Dygasińskiego i Wczasowa w Łące na opisanych odcinkach wymagają pilnej rozbudowy, która zapewni mieszkańcom bezpieczny i dogodny dojazd do posesji - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Dokumentację przygotuje wyłonione w przetargu Biuro Projektowo-Usługowe "Alda" S.C. z Wodzisławia Śląskiego. Koszt wykonania to 86 100 zł brutto.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.