pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 1971

E-sport - coraz bardziej popularny na całym świecie

Materiał partnera:

Wiele osób zastanawia się, z jakiego powodu e-sport staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Naturalnie jednym z powodów jest pandemia koronawirusa, ale oczywiście nie jest to jedyna przyczyna, dlaczego e-sporty są coraz bardziej popularne - dlatego też dziś przedstawimy ci, dlaczego tak jest!

E-sport - coraz bardziej popularny na całym świecie


Czym są e-sporty?E-sport oznacza dosłownie sporty elektroniczne. Jest to dyscyplina oparta głównie na grach komputerowych. E-sport przyciąga wiele osób, a w zawodach bierze udział coraz więcej profesjonalnych drużyn, dlatego rynek e-sportu rozwija się w niewyobrażalnym tempie, co sprawia, że coraz więcej osób postrzega tę kategorię sportową jako źródło potencjalnych przychodów. W okresie wakacyjnym typy na e-sport osiągają swoją szczytową popularność, ponieważ w tym okresie (przynajmniej w czasie pandemii) nie organizuje się zazwyczaj gier sportowych, co jest bardzo dobrym wyborem, gdy chcemy zarobić dodatkowe pieniądze.

Jak zacząć grać?Obstawianie zakładów na e-sport wymaga zwykle innej, bardziej analitycznej metody obstawiania. Zanim jednak zaczniemy cokolwiek typować, pamiętaj, aby wybrać legalnego bukmachera. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, jest rozważenie kategorii e-sportu, na którą chcemy postawić, czy jest to mecz turniejowy, czy pojedynek (1vs1), kategoria e-sportowa, na którą chcemy postawić (gry , symulatory itp.) Lub możemy nawet zechcieć postawić na cały turniej, jednakże nie jest to zalecane dla graczy, którzy dopiero zaczynają obstawiać.

Jeśli wybraliśmy bukmachera i dany rodzaj spotkania, to przed obstawieniem z prostych powodów warto sprawdzić najnowsze bonusy i promocje wybranego bukmachera, bo wtedy nasza wygrana może być większa. Na początku musimy prześledzić ruchy naszej wybranej drużyny (lub zawodnika), spisać wszystko w formie statystyk - liczbę zwycięstw i porażek, jakie błędy popełnili itp. To sprytne posunięcie, ponieważ zrozumiemy wtedy, kiedy wybraniec lub wybrana drużyna ma największe szanse na wygraną i kiedy warto postawić na niego/nich.

Następnie chcemy sprawdzić popularność gier, w których bierze udział nasza drużyna. To temat, który jest często pomijany, ale zdarza się, że mecze są ustawiane, więc nawet jeśli nasza drużyna powinna wygrać zgodnie z naszym planem, to my możemy przegrać. Naturalnie takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, ale mimo wszystko nadal mogą występować. Ostatnim krokiem, jaki musimy zrobić, jest rozważenie, ile pieniędzy zainwestować w zakład.

Doświadczenie jest ważneNie trzeba dodawać, że jeśli chcesz obstawiać e-sport, musisz mieć doświadczenie w tym, co chcesz obstawiać. Na przykład załóżmy, że zaczynasz obstawiać jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych, takich jak CS:GO. Aby wybrać odpowiedni typ, musimy poświęcić co najmniej kilka tygodni na zrozumienie mechaniki gry, składu drużyny i strategii gry. Tylko w ten sposób możemy łatwo przewidzieć, która drużyna wygra - chociaż zawsze musisz pamiętać o tym, że nikt nie da ci gwarancji na to, że zakład będzie w 100% wygrany.

E-sport a legalni bukmacherzyFaktem jest, że zainteresowanie nim ludzi jest tak duże, że na zachodzie powoli pojawiają się już bukmacherzy online, którzy oferują tylko i wyłącznie zakłady na e-sporty. Oczywiście ten trend prędzej czy później dotknie nas, bo Intel co roku organizuje zawody e-sportowe w Katowicach (oczywiście wtedy, kiedy nie ma pandemii) i cieszy się to dużą popularnością.

Nie musisz być super aktywnym graczem, aby dobrze radzić sobie w zakładach na e-sport. Owszem, jest wielu graczy z bogatym doświadczeniem w e-sporcie, ale są też tacy, którzy w większości mają dużą wiedzę matematyczną, którą można wykorzystać do przewidzenia danego wyniku. Twój zakład powinien być oparty przede wszystkim na dokładnej analizie drużyny e-sportowej, na którą chcesz postawić. Śledź wiadomości, sprawdzaj wyniki i statystyki swojej ulubionej drużyny.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej - znajomość gry może pomóc Ci lepiej wybrać. Pamiętaj też, żeby nie obstawiać zakładów za zbyt wiele, bo w ten sposób możesz się pogrążyć w długach.

Na co uważać przy typowaniu e-sportów?Na pewno na to, aby nie obstawiać zakładów, które są oferowane jeszcze na eliminacje do turniejów e-sportowych. Sytuacja jest wtedy zdecydowanie bardziej nieprzewidywalna. Dodatkowo nie ma sensu obstawiać meczy, które z wiadomych przyczyn zostaną wygrane przez jedną drużynę. Przykładem może być mecz sprzed kilku lat, gdzie zespół ,,Ninjas in Pyjamas" tak bardzo złoił skórę przeciwnej, kiepsko znanej drużynie w CS:GO, że przed meczem bukmacherzy nawet nie oferowali zakładów na ten mecz. Najlepiej jest znaleźć dwie drużyny, które wydają się bardzo zbliżone do siebie pod względem umiejętności. Wtedy też mamy o wiele większe szanse, że wynik będzie trudniej przewidzieć, ale również wtedy bukmacher będzie miał ciężej, aby przewidzieć wynik danego meczu, czyż nie?