pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 5785

Pijany chciał odjechać autem spod sklepu. Zatrzymali go świadkowie

Postawą godną pochwały i naśladowania wykazali się dwaj mężczyźni, którzy uniemożliwili dalszą jazdę samochodem pijanemu kierowcy. Przekazany w ręce pszczyńskich policjantów mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie próbował oplem odjechać z parkingu pod sklepem. Na szczęście, dzięki czujności świadków i błyskawicznej reakcji patrolu drogówki, udało się go zatrzymać.

10 marca około godziny 02:00 w nocy dyżurny pszczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy opla na terenie Pszczyny. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Zgłaszającymi okazali się być dwaj 37-letni mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, którzy poinformowali, że chwilę wcześniej kierowca opla wychodził chwiejnym krokiem z pobliskiego sklepu, po czym wsiadł do pojazdu, uruchomił silnik i próbował odjechać. Zachowanie to wzbudziło podejrzenie, że mógł znajdować się pod wpływem alkoholu.

Świadkowie nie tylko przekazali tę wiedzę policjantom, ale wyjęli kluczyki z pojazdu uniemożliwiając oddalenie się 41-letniemu mężczyźnie. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyźnie zabrane zostało prawo jazdy. W obliczu dowodów w postaci zeznań świadków oraz zapisu monitoringu mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

- Postawa mężczyzn, którzy nie wahali się ani chwili, aby zareagować, jest godna uznania. Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zawsze reagujmy na tego typu przypadki zgodnie z założeniami kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz" - przypominają policjanci.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.