pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 marca 2021
  • wyświetleń: 3348

Wzdłuż ulicy Słowackiego powstanie ciąg pieszo-rowerowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Wzdłuż ulicy Słowackiego w Pszczynie w przyszłości powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Gmina wyłoniła firmę, która przygotuje dokumentację projektową.

Wzdłuż ulicy Słowackiego powstanie ciąg pieszo-rowerowy
Wzdłuż ulicy Słowackiego powstanie ciąg pieszo-rowerowy · fot. UM Pszczyna


Ulica Słowackiego znajduje się na osiedlu Daszyńskiego. Biegnie równolegle do drogi krajowej nr 1, co sprawia, że w godzinach szczytu staje się alternatywną trasą tranzytową, zwłaszcza dla kierowców jadących z Bielska-Białej w kierunku gminy Miedźna i Oświęcimia. - Taka sytuacja wpływa na bezpieczeństwo osób poruszających się po osiedlu pieszo lub na rowerze, dlatego odpowiadając na głosy mieszkańców zarząd osiedla przygotował i złożył w ubiegłym roku związany z tym tematem wniosek w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego - mówi Maciej Stieber, radny miejski i członek zarządu osiedla.

Jak dodaje, w ostatnich latach podobna inwestycja, również zgłoszona w PBO przez zarząd osiedla Daszyńskiego, została przeprowadzona wzdłuż ulicy Konopnickiej, która prowadzi między innymi do szkoły podstawowej i kościoła. - To przedsięwzięcie spotkało się z ciepłym przyjęciem. Był to pierwszy tak spory odcinek chodnika na terenie osiedla. Dziś mieszkańcy chętnie z niego korzystają - zauważa Maciej Stieber.

Nowy ciąg pieszo rowerowy na ul. Słowackiego powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Męczenników Oświęcimskich do skrzyżowania z ul. Lema. Będzie miał 650 metrów. Prace będą mogły rozpocząć się po przygotowaniu dokumentacji - ta powinna być gotowa wiosną - i będą wykonywane etapami. Projekt przygotuje firma PRONAD-Q z Czarkowa, która w przetargu złożyła najniższą ofertę, opiewającą na kwotę 20 664 zł brutto.

- Kwestia bezpieczeństwa na ulicy Słowackiego jest sprawą bardzo istotną i często pojawia się podczas moich rozmów z mieszkańcami osiedla Daszyńskiego. Konsekwentnie w ostatnich latach na podstawie sugestii oraz składanych wniosków podejmowano działania, których celem było spowolnienie i zmniejszenie natężenia ruchu. Planowana budowa ciągu pieszo-rowerowego powinna zapewnić pieszym i rowerzystom bezpieczną komunikację między różnymi rejonami osiedla - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj