pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2021
  • 15 marca 2021
  • wyświetleń: 3898

Rozpoczyna się elektroniczny nabór do pszczyńskich szkół

Od poniedziałku, 15 marca rozpoczyna się nabór do pszczyńskich szkół podstawowych. Wszelkie informacje, a także formularze zgłoszeniowe dostępne są w specjalnym serwisie internetowym pod adresem https://sp-pszczyna.nabory.pl.

Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zapisu dziecka do szkoły obwodowej w terminie od 15 marca godz. 8:00 do 22 kwietnia do godz.15:00. W przypadku zapisywania dziecka do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na platformie internetowej i po wydrukowaniu oraz podpisaniu złożyć go w sekretariacie szkoły obwodowej ucznia.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. Przy zapisach do szkoły podstawowej obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że szkoły podstawowe przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie. Istnieje też możliwość zapisania dziecka do szkoły pozaobwodowej, przyjęcie będzie jednak uzależnione od liczby wolnych miejsc w tej szkole oraz spełniania przez dziecko kryteriów rekrutacji.

Informacja o kryteriach, przyznawanej punktacji, a także wymaganych dokumentach znajdują się na stronie głównej serwisu sp-pszczyna.nabory.pl.

Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie miało miejsce 30 kwietnia o godz. 13:00.

Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych, rodzice kandydata zakwalifikowanego do przyjęcia do szkoły podstawowej potwierdzają w szkole wolę uczęszczania w terminie od 4 maja od godz. 8:00 do 7 maja do godz. 15:00.

W przypadku niezakwalifikowania się dziecka do żadnej z wybranych szkół, należy zalogować się ponownie do systemu, wypełnić w systemie zgłoszenie, wydrukować i podpisać zgłoszenie do szkoły obwodowej i niezwłocznie złożyć go w tej szkole, w której dziecko objęte obowiązkiem szkolnym ma zagwarantowane miejsce.

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 12 maja do godz. 13:00 .UWAGA ! W przypadku braku dostępu do Internetu /braku możliwości wydruku, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z sekretariatem szkoły pierwszego wyboru.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.