pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 marca 2021
  • 14 marca 2021
  • wyświetleń: 13853

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy 34-latek, który usiłował odebrać sobie życie, został uratowany. Policjanci zdjęli mu z szyi sznur, na którym się powiesił i udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo
Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo · fot. KPP Pszczyna


"Strzec bezpieczeństwa obywateli..." to fragment roty ślubowania każdego funkcjonariusza policji, którą policjanci z Komisariatu w Miedźnej z siedzibą w Woli wypełnili w sposób wzorcowy w środę, 10 marca. Wtedy to podczas patrolu około godziny 13.00 zauważyli na ulicy Pszczyńskiej mężczyznę, który na przygotowanej wcześniej pętli sporządzonej z własnych sznurówek próbował zawisnąć na jednym z drzew.

Funkcjonariusze bez chwili wahania podbiegli do mężczyzny. Natychmiast zdjęli mu pętlę z szyi i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście zdążyli. Następnie mężczyzną zaopiekował się zespół ratownictwa medycznego.

- Każdy dzień służby niesie nieprzewidziane interwencje, z jakimi wszyscy policjanci muszą się zmierzyć. Jednak takie momenty, kiedy po zakończonej służbie można sobie powiedzieć, że udało się innemu człowiekowi pomóc w potrzebie, pozostają na zawsze w pamięci - komentują mundurowi.

Policjanci zwracają uwagę, że kryzysy samobójcze są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. - Jeśli widzisz, że twój znajoma czy znajomy jest przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - podkreślają funkcjonariusze policji.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania (22 654 40 41)
  • Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111)
  • Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci (800 100 100)

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.