pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 782

Kiedy powinna odbyć się pierwsza konsultacja ortodontyczna?

Materiał partnera:

Wady zgryzu nie tylko powodują krzywiznę uzębienia, ale nieleczone skutkować mogą nieprzyjemnymi schorzeniami. Ortodoncja zajmuje się profilaktyką oraz wdrażaniem odpowiedniego leczenia, które opiera się na założeniu aparatu.

Kiedy powinna odbyć się pierwsza konsultacja ortodontyczna?


Wady zgryzu nie tylko powodują krzywiznę uzębienia, ale nieleczone skutkować mogą nieprzyjemnymi schorzeniami. Ortodoncja zajmuje się profilaktyką oraz wdrażaniem odpowiedniego leczenia, które opiera się na założeniu aparatu. Konsultacja ortodontyczna powinna odbyć się we wczesnym dzieciństwie - wówczas możliwa jest szybka reakcja. Jednak obecne możliwości pozwalają na zastosowanie aparatu ortodontycznego praktycznie w każdym wieku.

Kiedy powinna odbyć się pierwsza konsultacja ortodontyczna?


Kiedy należy udać się na wizytę do ortodonty?Wczesne rozpoznanie wad zgryzu bądź szczękowo-twarzowych jest ważnym elementem właściwej profilaktyki uzębienia. Leczenie aparatem ortodontycznym wiąże się z zauważalną poprawą warunków zgryzowych, niekiedy natomiast ze zmianą ułożenia warg, policzków czy proporcji odcinka nosowego do całej twarzy. Warto jednak pamiętać, iż aparat nie zmienia rysów twarzy. Konsultacja ortodontyczna Kraków odbyć się powinna w momencie, gdy dziecko posiada wszystkie zęby mleczne. Ich właściwe ułożenie ma ogromny wpływ na późniejsze uzębienie stałe. Dziecko na wizytę powinno udać się również wówczas, gdy wyrosną mu zęby stałe. Leczenie ortodontyczne wiąże się jednak z kosztem, na który nie zawsze pozwolić sobie mogą wszyscy rodzice. Na szczęcie dziedzina ta rozwinęła się na tyle, iż możliwe jest całkowite zniwelowanie krzywizny zębów w każdym wieku. Oczywiście im pacjent jest młodszy, tym leczenie jest łatwiejsze, jednak nie oznacza to, że w starszym wieku jest ono niemożliwe.

Aparaty stałe mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. W zależności od możliwości finansowych oraz poczucia estetyki, nałożone mogą być na zewnętrzną stronę zębów bądź wewnętrzną. Wewnętrzny łuk wybierany jest najczęściej przez osoby starsze, którym zależy na całkowitej niewidoczności aparatu.

Dentysta dziecięcy przyjazny małemu pacjentowiWizyta w gabinecie ortodontycznym odbyć może się w późniejszym wieku, jednak w gabinecie dentystycznym dziecko powinno pojawić się wówczas, gdy zaczną pojawiać się w jego jamie ustnej pierwsze zęby - dzieje się to około 6 miesiąca życia. Dentysta dziecięcy Kraków cechować powinien się odpowiednim podejściem do malucha. Ważne jest, aby dziecko przyzwyczaiło się do regularnych wizyt w gabinecie, dzięki czemu nie będzie bało się późniejszego leczenia. Stomatolog powinien zapoznać dziecko z odpowiednią higieną jamy ustnej i pokazać, jak należy właściwie czyścić uzębienie. Dentysta Kraków zapewnić musi małemu pacjentowi przyjazną atmosferę, podczas której dziecko zrozumie, że nie musi obawiać się kolejnej wizyty.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.