pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 marca 2021
  • wyświetleń: 1106

Trwa nabór wniosków do programu "Aktywny samorząd"

Od marca można składać wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu "Aktywny samorząd". Program dzieli się na dwa moduły.

Wnioski w ramach Modułu I programu - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową - przyjmowane będą do 31 sierpnia 2021 roku. Moduł II to pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski można składać do 31 marca bieżącego roku.

Wnioski w ramach Modułu I oraz Modułu II programu można złożyć w formie papierowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie przy ul. Dworcowej 23 bądź elektronicznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W celu złożenia dokumentów w formie elektronicznej należy posiadać profil zaufany lub podpis elektroniczny.

System Obsługi Wsparcia ma na celu umożliwienie osobom niepełnosprawnym i działającym na ich rzecz podmiotom procesu aplikowania o środki PFRON za pomocą systemu, aby umożliwić załatwienie sprawy drogą elektroniczną. Na portalu SOW dostępne są filmy instruktażowe ułatwiające pracę w systemie.

Więcej informacji o programie oraz druki do pobrania dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie. Wzory i formularze znajdują się także w Systemie Obsługi Wsparcia.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.