pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 7176

Kierowca lawety chciał przekupić policjantów. Miał ponad 3 promile

Policjanci z Pszczyny zatrzymali pijanego 44-latka kierującego dostawczym oplem z przyczepą, na której był przewożony inny pojazd osobowy. Mężczyzna był bliski doprowadzenia do czołowego zderzenia z radiowozem. Pirat drogowy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Aby nie zostać zatrzymanym, zaoferował policjantom po 20 tys. zł łapówki. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Pszczyny zatrzymali 44-letniego kierującego, który doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. Mężczyzna kierował dostawczym oplem z przyczepą, na której przewoził samochód osobowy. W Jankowicach na ul. Żubrów mógł doprowadzić do czołowego zderzenia z radiowozem. Tragedii zapobiegł refleks kierującego radiowozem policjanta, który w odpowiednim momencie zjechał z toru jazdy samochodu dostawczego i uniknął zderzenia z nim. Policjanci ruszyli za piratem drogowym, który poruszał się całą szerokością jezdni, zmuszając innych kierujących do zmiany pasa ruchu czy też zatrzymania. Gdy zatrzymali mężczyznę, okazało się, że jest pijany - miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Pomimo znacznego upojenia alkoholem postanowił "załatwić" sprawę na miejscu i zaproponował każdemu z policjantów najpierw po 10, a chwilę później po 20 tysięcy złotych łapówki. Kierowca stracił prawo jazdy. Za swoją niebezpieczną jazdę, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, grozi mu nawet 10 lat pobytu w więzieniu.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.