pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 marca 2021
  • wyświetleń: 1616

Lepiej kupić osobny skaner, kopiarkę i drukarkę czy urządzenie wielofunkcyjne?

Materiał partnera:

Urządzenia wielofunkcyjne bez wątpienia są hitem na rynku drukarek. Można nawet zaryzykować tezę, że urządzenia wielofunkcyjne wygryzają z rynku tradycyjny model w postaci skanera, kopiarki i drukarki w formie osobnych urządzeń. Czy to oznacza, że zakup urządzenia wielofunkcyjnego charakteryzuje się samymi zaletami? Sprawdzamy to w niniejszym artykule.

Lepiej kupić osobny skaner, kopiarkę i drukarkę czy urządzenie wielofunkcyjne?
fot. 135pixels / Shutterstock.com


Urządzenie wielofunkcyjne - czyli możliwość kopiowania dokumentu bez potrzeby korzystania z drukarki, kopiarki i skanera osobno
Urządzenie wielofunkcyjne ma jedną niewątpliwą zaletę - po prostu w formie jednego urządzenia otrzymujemy funkcjonalność jaka dotychczas była dostępna w formie trzech (osobna drukarka, kopiarka i osobny skaner). Zatem jest to bardziej wygodne i kompaktowe rozwiązanie. Wygoda jest szczególnie widoczna podczas kopiowania dokumentów, gdyż wystarczy umieścić kartkę w jednym urządzeniu i wykonać kopię. W przypadku osobnego skanera i drukarki tego typu operacja wymaga przesłania zeskanowanego dokumentu do komputera i dopiero potem z poziomu komputera można zlecić wydruk w drukarce. Nietrudno zauważyć, że taki proces jest bardziej czasochłonny.

Czy warto kupić urządzenie wielofunkcyjne?Niewątpliwie przewaga urządzenia wielofunkcyjnego nad osobną drukarką, kopiarką i skanerem jest wyraźna i oczywista. Jednak niektórzy zastanawiają się czy współczesne urządzenia wielofunkcyjne oferują podobne osiągi techniczne (np. związane z wydajnością oraz jakością druku) co drukarki, które nie są wyposażone w skaner. Odpowiedź oczywiście jest jednoznaczna - jak najbardziej urządzenia wielofunkcyjne technicznie i funkcjonalnie dotrzymują kroku tradycyjnym drukarkom. Obawa o niższą jakość druku lub słabszą wydajność raczej nie ma racjonalnych podstaw. W urządzeniach wielofunkcyjnych wykorzystuje się takie same tusze lub tonery co w zwykłych drukarkach (np. Brother HL-L2350DW toner).

Naszym zdaniem jak najbardziej warto zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne. Jest to nowocześniejsze rozwiązanie niż trzy osobne urządzenia w postaci skanera, koparki i drukarki. Poza tym, kwestia dotycząca wygody przy kopiowaniu jest całkowicie niepodważalna. Naszym zdaniem szukając nowoczesnego rozwiązania warto postawić na urządzenie wielofunkcyjne laserowe wykorzystujące toner (np. Lexmark MC3224 toner) zamiast tradycyjnych tuszy atramentowych.