pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 marca 2021
  • wyświetleń: 2814

Jakie ćwiczenia na brzuch w domu?

Materiał partnera:

Najlepszy oczyszczacz powietrza to taki, który w stu procentach odpowiada potrzebom użytkowników. Warto o to zadbać zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy z alergikami - szczególnie jeżeli są to dzieci. Zakup urządzenia tego typu to świetny sposób, by zadbać o zdrowie wszystkich domowników.

Jakie ćwiczenia na brzuch w domu?


Jakie ćwiczenia na brzuch w domu są najlepsze?Wbrew pozorom nie istnieje idealny zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha sprawdzający się w każdym przypadku. Jakie ćwiczenia na brzuch w domu warto wykonywać? Z pewnością takie, które wzmacniają wszystkie partie mięśni brzucha, zarówno proste, jak i skośne czy dolne. W ćwiczeniach ważna jest prawidłowa pozycja ich wykonywania oraz regularność, aby mogły przynosić widoczne efekty. Do ich wykonywania można również wykorzystać przydatne akcesoria, które pomogą we właściwym wykonywaniu treningu.

Dobry plan treningowy to podstawaJeżeli ćwiczysz lub planujesz ćwiczyć w domu, musisz wiedzieć, że poza doborem właściwych ćwiczeń ważna jest konsekwencja, odpowiedni plan treningowy. Dlatego przyjmij założenia, ile razy w tygodniu ćwiczysz, jakie ćwiczenia na brzuch w domu wykonujesz oraz jak dużo czasu na to przeznaczasz. Być może pomocna w tym będzie dedykowana aplikacja wspierająca Cię w treningu, albo odpowiedni notes czy zeszyt do zapisywania postępów. Warto skorzystać z technik jakie oferuje kalenistyka, joga czy akrobatyka.

Cwiczenia na brzuch w domu


Samodzielne ćwiczenie mięśni brzucha w domuJeżeli chcesz ćwiczyć bez użycia dodatkowych akcesoriów, znajdź wygodne miejsce na płaskim podłożu. Możesz użyć maty do ćwiczeń, albo dywanu czy koca, który nie będzie się ślizgał. Najpierw wykonaj podstawową rozgrzewkę. Jakie ćwiczenia na brzuch w domu na początek warto wykonać? Spróbuj:

  • Klasycznych brzuszków, delikatnie unosząc tułów kilka centymetrów nad ziemią, trzymając ręce równolegle do podłoża lub na karku.
  • Skłony ze skrętem tułowia w pozycji leżącej, wspomagające trening mięśni skośnych.
  • Unoszenia górnej części tułowia w pozycji leżącej na brzuchu, z wyprostowanymi rękami unoszonymi ku górze.
  • Ćwiczeń na dolne partie mięśni brzucha w pozycji leżącej na plecach, polegających na delikatnym unoszeniu niemalże równolegle do podłogi nóg oraz górnej części tułowia, pozostawaniu przez kilka sekund w tej pozycji.


To tylko kilka z wielu możliwości. Bardzo ważne jest, by nie przeciążać żadnych części ciała w trakcie ćwiczeń, w szczególności gdy dopiero rozpoczynasz treningi.

Cwiczenia na brzuch w domu


Przydatne przybory do ćwiczeń na brzuchJeżeli nie wiesz, jakie ćwiczenia na brzuch w domu możesz wykonywać, warto kupić kilka podstawowych przyborów ułatwiających działanie. To bazowa mata do ćwiczeń, na której możesz wykonywać trening niemal każdej partii mięśni. Do przydatnych akcesoriów treningowych wspierających ćwiczenia brzucha zaliczyć można także tak zwany roller, wałki do ćwiczeń, "kołyski", specjalne trenażery, ławeczki skośne czy bardziej uniwersalne taśmy, ekspandery lub wioślarze.

Poznaj sprawdzone propozycje ćwiczeń i praktyczne porady.Potrzebujesz dowiedzieć się więcej o skutecznych ćwiczeniach na brzuch w domu? Sprawdź przydatne informacje na poza-domem.pl. Znajdziesz tam porady, propozycje ćwiczeń, a także wiele innych wiadomości o tym, jakie ćwiczenia na brzuch w domu sprawdzają się najlepiej.