pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 1103

Dzień Kobiet Przedsiębiorczych w tym roku ZUS organizuje online

Oddział ZUS w Chorzowie organizuje już po raz trzeci Dzień Kobiet Przedsiębiorczych. Dotychczas każde takie wydarzenie przyciągało kilkadziesiąt osób zainteresowanych wskazówkami, poradami, inspiracjami na prowadzenie własnej firmy. W tym roku, w związku z obecną sytuacją, konferencja organizowana jest online 12 marca. Udział jest bezpłatny, a do udziału zostali zaproszeni eksperci z różnych dziedzin.

Planujesz rozpocząć działalność gospodarczą? A może już prowadzisz własny biznes, ale potrzebujesz dodatkowej wiedzy w tym zakresie, bądź szukasz pomysłu na siebie? Możesz skorzystać z podpowiedzi ekspertów podczas bezpłatnej konferencji online Dzień Kobiet Przedsiębiorczych "Biznes w sieci". Wydarzenie odbędzie się 12 marca, zapisy tylko przez internet.

Inicjatorem i pomysłodawcą spotkania jest Oddział ZUS w Chorzowie. Ubiegłoroczna edycja skupiła ponad 70 uczestniczek, tegoroczny Dzień Kobiet Przedsiębiorczych, tak jak ten z zeszłego roku, również organizowany jest wspólnie z Miejskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Rawa.Ink w Katowicach. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Katowice.

- Sytuacja, z którą od roku mierzymy się wszyscy, spowodowała, że wiele wydarzeń, tak jak i nasze, przeniosło się do internetu. Dziś często powtarza się hasło, że jeśli nie ma Twojej firmy w sieci, to jej po prostu nie ma. Słowa te brzmią wyjątkowo złowieszczo w sytuacji pandemii. Wiadomo, że nie każdy biznes może przenieść swoją działalność do internetu, ale każdy powinien się tam znaleźć, chociażby ze swoją stroną www, czy fanpagem w mediach społecznościowych. Dziś właśnie tak szukamy informacji o danym biznesie, usługach i produktach. Dlatego też organizatorzy tegorocznej konferencji w dużej mierze skupili się na pokazaniu jak firmy mogą funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości i z jakich narzędzi mogą korzystać - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Obecność firmy w wirtualnym świecie to nie jedyne tematy poruszane podczas wydarzenia. Dużo zagadnień będzie dotyczyło wsparcia instytucjonalnego na jakie może liczyć poczatkująca bizneswoman. Będą też informacje z zakresu psychologii i zarządzania zespołem pracowników na pracy zdalnej. Gwoździem programu będzie osobista historia kobiety sukcesu, która może stać się inspiracją do podążania za własnym wyborem.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja poprzez stronę www.rawaink.katowice.eu.

- Przez całą konferencję dla uczestników wydarzenia dostępny będzie czat do wymiany kontaktów, promocji swojego biznesu, czy zaprezentowania swoich usług. Serdecznie zapraszamy - dodaje rzeczniczka.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia  • Przywitanie gości
  • 9:05 - 9:35 Jakie nowe e-usługi oferuje ZUS dla klientów? - Danuta Dziacko, ekspert ZUS
  • 9:35 - 10:05 Wirtualna Asystentka - zawód przyszłości - Paulina Brudka Future Collars
  • 10:05 - 10:35 Za pomocą jakich narzędzi możesz wypromować swoją firmę w social mediach? Marta Krasnodębska, strateg marki i biznesu online, właścicielka marki Hakerki Sukcesu
  • 10:40 - 11:10 Skuteczna współpraca i zarządzanie zespołem online - Marcin Świerkocki trener, coach i konsultant biznesowy
  • 11:10 - 11:40 Jak sobie radzić ze stresem i demotywacją pracując z domu? Trener Marzena Jankowska liderka, przedsiębiorca, nauczycielka akademicka.
  • 11:40 - 12:10 Praca zdalna, siedząca, przed monitorem - zadbaj o zdrowie - dr Gabriela Muś
  • 12:15 - 12:45 Wywiad z Kobietą sukcesu Iwoną Przybojewską przedsiębiorcą, certyfikowanym trenerem biznesu, inżynierem i pełnomocnikiem jakości, ekspertką branży ślubnej.

ar / pless.pl, źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.