pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 5889

110 uczniów III LO przystąpiło do próbnej matury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

3 marca rozpoczęły się próbne matury. Do egzaminów przystąpiło między innymi 110 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie. Trzymamy za Was kciuki!

III Liceum Ogólnokształcące
III Liceum Ogólnokształcące · fot. UM Pszczyna


Egzaminy próbne rozpoczął test z języka polskiego. Następnie uczniowie zmierzą się z zadaniami matematycznymi, a potem sprawdzą swoją znajomość języka angielskiego. W przyszłym tygodniu odbywać będą się matury próbne na poziomie rozszerzonym. Cykl egzaminów zakończy się 16 marca.

- Matura to jeden z najważniejszych i przełomowych egzaminów w czasie edukacji szkolnej. Ważne, aby uczniowie ostatnich klas liceum mogli się do niego właściwie przygotować. Egzamin próbny to dobra forma sprawdzenia swojej wiedzy oraz przygotowania do matury odbywającej się wiosną - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Zdaję sobie sprawę, że pandemia w ostatnich miesiącach znacząco wpływała na charakter prowadzenia zajęć. Mając to na uwadze tym bardziej dziękuję nauczycielom za przygotowanie młodzieży i trzymam kciuki za uczniów i ich dobre wyniki - dodaje.

Egzaminy odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj