pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 9796

Rondo u zbiegu Słonecznej i Pięknej miejscem częstych kolizji?

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Pszczyny, odnośnie stanu bezpieczeństwa przy skrzyżowaniu ulicy Słonecznej z ulicą Piękną na osiedlu Kolonia Jasna, radni Marek Szklorz i Arkadiusz Gardiasz zwrócili się do burmistrza z prośbą o dokonanie szczegółowej analizy istniejącej organizacji ruchu i wdrożenie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.

Kolizja na rondzie - 3.09.2020
Kolizja na rondzie u zbiegu ul. Słonecznej i Pięknej - 3.09.2020 · fot. ar / pless.pl


- Skrzyżowanie ul. Słonecznej z ul. Piękną w postaci małego ronda w ocenie mieszkańców oraz kierowców nie spełnia swojej roli. Obecna organizacja ruchu pomimo oznakowania pionowego i poziomego wprowadza część kierowców w błąd, zwłaszcza przyjezdnych mających przekonanie, iż ul. Słoneczna jest ulicą z pierwszeństwem przejazdu (zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy nie widać oznakowania poziomego) - piszą Marek Szklorz i Arkadiusz Gardiasz w interpelacji do burmistrza.

Kolizja na rondzie u zbiegu ul. Słonecznej i Pięknej
Kolizja na rondzie u zbiegu ul. Słonecznej i Pięknej · fot. załącznik do interpelacji radnych


Zdaniem radnych, w okresie ostatnich dwóch lat coraz częściej dochodzi tutaj do kolizji, wypadków i wymuszeń pierwszeństwa, a z założenia ronda powinny być skrzyżowaniami zapewniającymi największy stopień bezpieczeństwa. - Niestety w tym przypadku jest wręcz odwrotnie. Może przyczyniać się do tego słabo wyniesiona tarcza ronda oraz jego mała średnica. Ponadto słaba czytelność wyspy ronda, która nie spowalnia/ogranicza pasa ruchu - uważają radni.

Kolizja na rondzie u zbiegu ul. Słonecznej i Pięknej
Kolizja na rondzie u zbiegu ul. Słonecznej i Pięknej · fot. załącznik do interpelacji radnych


Z uwagi na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym Marek Szklorz i Arkadiusz Gardiasz zawnioskowali o wystąpienie o opinię do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Ponadto zasugerowali przeprowadzenie spotkania w terenie.

Jak czytamy w odpowiedzi, zgodnie z wnioskiem Urząd Miejski w Pszczynie wystąpił z prośbą do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz Starostwa Powiatowego w Pszczynie o opinię w przedmiotowej sprawie. UM poinformował także ww. organy o zaplanowanej wizji w terenie w celu dokonania szczegółowej analizy istniejącej organizacji ruchu oraz wdrożenia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.