pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 964

Kąpielowy szlafrok dziecięcy - kiedy bywa przydatny?

Materiał partnera:

Ręczniki, poncza kąpielowe, kąpielowe szlafroki dziecięce... tego typu produktów znajdziesz w sklepach na pęczki. Wbrew pozorom jednak i temu, co sądzą niektórzy, każde z wymienionych akcesoriów bywa przydatne w różnych sytuacjach. W tym wpisie przyjrzymy się kąpielowym szlafrokom dziecięcym, a konkretnie temu, w jakich sytuacjach mogą okazać się niezastąpione.

Kąpielowy szlafrok dziecięcy - kiedy bywa przydatny?


Kąpielowy szlafrok dziecięcy - dlaczego warto go kupić?Szlafrok dziecięcy ma dwa sztandarowe atuty, które odróżniają go chociażby od ręczników. Przede wszystkim jest ciepły i mięciutki, czym znacząco redukuje dyskomfort spowodowany różnicą temperatur, jaką dziecko odczuwa na przykład po wyjściu z wanny lub spod prysznica.

Drugi atut jest mocno subiektywny, niemniej chyba większość z Was się zgodzi - dobry szlafrok kąpielowy to niesamowita wygoda. Biorąc pod uwagę, że w tym wypadku mamy do czynienia z dziećmi, które bywają kapryśne, gdy przychodzi czas wycierania, komfortowe i miłe w dotyku szlafroki dziecięce mogą stanowić "uspokajacz" dla malca, a tym samym ratunek dla zszarganych nerwów jego rodziców.

Idealny na basenWiększość dzieci lubi spędzać z rodzicami czas na basenie lub w Aquaparku. Oczywiście do momentu, gdy nie trzeba zakończyć zabawy i udać się do szatni. Różnice temperatur między przestrzenią do zabaw wodnych a szatnią i natryskami bywają na tyle duże, że i dorosłego mogą przyprawić o gęsią skórkę, nie mówiąc już o dzieciach.

Okrycie malca ciepłym, miękkim szlafrokiem dziecięcym może być wybawieniem. Zarówno dla niego samego, jak i dla rodzica, który wiedząc, że dziecku nie dokucza zimno, może w spokoju wziąć prysznic, wytrzeć ciało i przebrać się, a dopiero w dalszej kolejności zająć się pociechą.

szlafrok-dla-dziecka


Kąpielowy szlafrok dla dziecka - przydatny podczas kąpieli na świeżym powietrzuKąpiele w morzu, jeziorze czy innych zbiornikach to często obowiązkowe punkty, które trzeba odhaczyć podczas rodzinnych wakacji. Pogoda jednak, szczególnie gdy pomyślimy o urlopie nad polskim morzem, bywa bardzo kapryśna. Letnim upałom towarzyszyć mogą silne podmuchy wiatru, odczuwalne najmocniej wtedy, gdy z wody trzeba wyjść na brzeg. Dziecku nie tylko jest nieprzyjemnie zimno, ale również narażone jest na przeziębienia, szczególnie wtedy, gdy wiatr owiewa mokrą głowę.

Ręczniki niewątpliwie osuszą skórę malca, ale nie wyeliminują chłodu, szczękania zębami i gęsiej skórki. Co innego szlafrok, z miejsca okrywający większość ciała, w tym głowę, którą można schować pod kapturem. Do tego malec może dalej swobodnie się poruszać, bo w przeciwieństwie do ręcznika założenie na siebie szlafroka nie krępuje ruchów dziecka.

Wsparcie przy codziennych kąpielach? Czemu nieSą rodzice, którzy nie wyobrażają sobie codziennych kąpieli swoich pociech bez poncz kąpielowych lub szlafroków. Uzasadnienie korzystanie z nich jest podobne, co w poprzednich wymienionych sytuacjach - po wyjściu z kąpieli dziecku może być chłodno.

szlafroki-dzieciece


Szlafroki bywają niezwykle pomocne, jeśli nasze dziecko jest energiczne, a po kąpieli nie zamierza od razu udać się do łóżka. Przydają się również, gdy mamy bliźniaki lub rodzeństwo z niską różnicą wieku, gdy po jednym wykąpanym malcu natychmiast trzeba wykąpać kolejne (a pierwsze niekoniecznie chce cierpliwie poczekać na to, aż rodzic znów będzie dla niego dostępny).

Sprawdź pełną ofertę bambusowych produktów kąpielowych w sklepie Qbana Mama