pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 1477

Poseł Grzegorz Gaża upamiętnił Żołnierzy Wyklętych

Dziś obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W tym roku przypada też dokładnie 70. rocznica egzekucji członków IV Zarządu Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", które to wydarzenie stało się powodem ustanowienia przez Parlament 10 lat temu właśnie 1 marca dniem pamięci o członkach powstania antykomunistycznego.

Poseł Grzegorz Gaża upamiętnił Żołnierzy Wyklętych - 1.03.2021 · fot. materiały prasowe


Oddając hołd Żołnierzom Niezłomnym wiązankę kwiatów pod Pomnikiem na Cmentarzu Wojennym "Trzy Dęby" w Pszczynie złożył Poseł na Sejm RP Grzegorz Gaża. Posłowi towarzyszyli Weteran Misji Poza Granicami Kraju starszy szeregowy Emil Pakuła, Dyrektor Biura Poselskiego Beata Morawiec oraz Asystentka Europosła Grzegorza Tobiszowskiego Katarzyna Raszka.

- Reżim komunistyczny skrytobójczo wymordował, skazał na kary śmierci i długoletniego więzienia tysiące polskich Patriotów. Winni jesteśmy Im wszystkim wdzięczność i modlitwę. Pamięć o Żołnierzach Wyklętych niechaj wyznacza drogę naszej świadomości historycznej, która jest nierozerwalną częścią naszej mentalności, spojrzenia na świat i wrażliwości politycznej. My dziś nieustannie głosimy światu piękną prawdę o tym właśnie, że zawsze byli w naszym Narodzie ludzie, którzy dla wartości, takich jak wiara, honor, Ojczyzna byli gotowi poświęcić to, co najcenniejsze swoje życie. Cześć i Chwała Niezłomnym Obrońcom Niepodległej Rzeczypospolitej! - podkreśla poseł Grzegorz Gaża.

BM / pless.pl, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.