pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2021
  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 6793

Foto-dnia: śmietnisko zamiast kwietnika na os. Piastów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Śnieg stopniał, a spod niego wyjrzały śmieci. Butelki, papierki, niedopałki "wyrosły" zamiast kwiatów m.in. na trawnikach na osiedlu Piastów. Na problem zwraca uwagę Czytelniczka naszego portalu.

bez komentarza...
Śmietnisko zamiast kwietnika na os. Piastów · fot. Mieszkanka


List Czytelniczki

Idzie wiosna, śnieg stopniał, trawniki zaczęły się zielenić a na nich wyrosły takie kwiatki... To jeden z zakątków na osiedlu Piastów, praktycznie w jego centrum, często przemieszczają się tędy mieszkańcy. Na osiedlu jest jeszcze kilka takich miejsc - wyglądają podobnie. Przykro się na to patrzy. Nie wiem czy to wina braku koszy na śmieci czy po prostu podejście mieszkańców. Tyle się mówi o zanieczyszczeniu środowiska a nasze najbliższe otoczenie wygląda w ten sposób. Może jak droga Redakcja nagłośni ten wstydliwy temat o coś w tej kwestii się zmieni...

Pozdrawiam, Mieszkanka


bez komentarza...
Śmietnisko zamiast kwietnika na os. Piastów · fot. Mieszkanka


List na temat odpadów otrzymaliśmy także od innej czytelniczki. Ta z kolei zwraca uwagę na "ogromny problem śmieci, które zalegają na poboczach naszych dróg. Bardzo dużo śmieci zalega również na parkingach obok marketów".

Tereny zielone (i nie tylko) to nasze wspólne dobro i powinniśmy o nie dbać. Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś porzuca śmieci. Przypominamy, że o dzikich wysypiskach, które napotkamy na terenie gminy Pszczyna, możemy poinformować straż miejską. Kogo powiadomić o zaśmieconych miejscach, które mają swojego właściciela lub należą do innej gminy lub do Nadleśnictwa? Pisaliśmy o tym w artykule Śmieci niczyje - co zrobić, gdy widzimy zaśmiecony teren?

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj