pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 3848

Uczennice badały elektrosmog. Zdobyły indeksy na uczelnie wyższe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Drugoklasistki z pawłowickiego liceum - Karolina Janiszewska oraz Monika Kukuczka - zostały laureatkami krajowego etapu Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych 2020/2021 i zdobyły indeksy na różne wyższe uczelnie w Polsce.

Sukces uczennic z pawłowickiego liceum · fot. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Pawłowicach


I miejsce na szczeblu krajowym zapewniło im również awans do eliminacji międzynarodowych, które odbędą się w Holandii. Dziewczyny prowadziły badania ankietowe i eksperymentalne dotyczące zanieczyszczenia elektromagnetycznego w naszym środowisku, zwanego potocznie elektrosmogiem. Monitoring elektrosmogu przeprowadziły przy użyciu własnoręcznie wykonanego czujnika pola elektromagnetycznego.

Pomiary czujnikiem wykonały dla urządzeń codziennego użytku, linii energetycznej i nadajnika telefonii komórkowej, które są źródłem promieniowania elektromagnetycznego. Na plakacie naukowym przedstawiły wyniki badań w formie wykresów.

Przygotowania do konkursu odbywały się pod okiem dr Joanny Gryboś, nauczycielki fizyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

Uczennicom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszym etapie rywalizacji.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj