pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 764

Buty do biegania - TOP 5

Materiał partnera:

Sezon na bieganie czas rozpocząć! Buty do biegania są najistotniejszym elementem koniecznego wyposażenia każdego biegacza. Zaprezentujemy pięć modeli tego rodzaju obuwia, które wydają nam się najciekawsze.

Buty do biegania - TOP 5


Buty do bieganiaZa chwilę rozpoczniemy przegląd najlepszych naszym zdaniem butów do biegania. Wszystkie starannie dobrane propozycje są dostępne pod adresem: https://www.skapiec.pl/cat/3653/2.0. Przy wyznaczaniu tego rankingu kierowaliśmy się rzeczywistą użytecznością obuwia dla uprawiania sportów biegowych, którą rozumiemy jako wspomożenie biegacza podczas treningu.

Adidas Rockadia Trail 3.0Wcale niedrogie, ale jednak bardzo zaawansowane obuwie biegowe. Znakomita część dolna butów: szeroka podeszwa, doskonale wyprofilowana, stanowi przestrzeń pomiędzy stopą i gruntem, która amortyzuje i stabilizuje krok. Brak zastrzeżeń względem wykonania. Ten model Adidasa to buty dość wysokie. Biega się w nich nie czując pod sobą wybojów i zniekształceń podłoża. Lekkie, utworzone ze skóry ekologicznej, bardzo wytrzymałe i uniwersalne buty do biegania.

Nike Air Max 97Seria Air Max jest już wręcz kultowa. Oto jej nowa odsłona. Kiedyś mawiało się o "butach na szkle" - Air Max zachowują legendarną przezroczystość podeszwy. W jej wnętrzu umieszczono dopracowany system przyjmujący nacisk stopy i chroniący przed nierównościami podłoża. Poduszka gazowa to patent tej firmy. Dla znawców: w modelu tym widać wyraźne nawiązanie do pierwszych serii kultowych Air Max.

Salomon Xa EnduroWyjątkowo ciekawy model z podwyższeniem sięgającym kostki. Stopa w tych butach zachowuje zawsze prawidłowe ułożenie. Pięta jest silnie trzymana przez ergonomiczną część tylną, a waga ciała nawet mężczyzny o dużej wadze jest z łatwością przyjmowana przez wysoką podeszwę, którą utworzono z nowych rodzajów tworzyw. Szczególnie polecamy te buty do biegania w terenie o zróżnicowanym podłożu (np. lasy, ścieżki przełajowe).

Asics Gel-Kayano 27Z zewnątrz ten model wygląda na zwykłe obuwie sportowe, ale jeśli zakładamy je na nogi, od razu wyczuwamy doskonałość przylegania i komfortu. To wspaniały projekt nowoczesnego obuwia do biegania, który na pierwszy rzut oka nie zdradza swojej maestrii, jednakże wie o niej każdy ich użytkownik. Dwa poziomy podeszwy o zróżnicowanych właściwościach i jakość użytych materiałów świadczą jak najlepiej o tych butach.

Hoka One One Elevon 2Te buty mogą być dla wielu zaskoczeniem, ponieważ nie każdy słyszał nawet o marce Hoka. A szkoda, ponieważ producent proponuje rozwiązania unikalne. Obuwie wyróżnia się designem. Po prostu dobrze wygląda. Ale najważniejsza jest w tym modelu wspaniała amortyzacja. Kształt wnętrza buta trzeba koniecznie sprawdzić samodzielnie - podwyższenie przednie nie każdemu będzie odpowiadać, lecz znajdą się tacy, dla których będzie to idealny pomysł. Z kolei większą miękkość poczujemy w okolicach pięty - w punkcie, w którym następuje pierwszy kontakt z podłożem przy stawianiu kroku. Oryginalne i warte przetestowania rozwiązanie.

Jakie buty do biegania wybrać?Kryteria wyboru z grubsza można podzielić na dwa rodzaje: ogólne i niezależne od nas oraz te, które są indywidualne i tylko nam właściwe. Pierwsze z nich to sprawa producenta, od którego oczekujemy perfekcyjnego wykonania, trwałości, dopracowanego projektu. Jednakże ostateczna decyzja zapada po empirycznym zapoznaniu się z obuwiem, przymierzeniem butów, ponieważ muszą one "leżeć", pasować do naszej stopy, pozostawać z nami w swego rodzaju "symbiozie".